PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 84 658
ocen
7,0 10 1 84658
8,1 43
oceny krytyków
Boyhood
powrót do forum filmu Boyhood

Obejrzeliśmy z mężem film przedwczoraj i rozmawialiśmy sobie o tym, jak zostały przedstawione w nim kobiety. On stwierdził, że są przedstawione raczej negatywnie, uznał na przykład, że matkę ukazano jako egoistyczną. Mnie się wydaje, że bardziej jako osobę słabą, która mimo, że się bardzo stara, jest ciągle zagubiona i dokonuje wielu złych wyborów.
Na pewno kobiety są potraktowane w filmie fragmentarycznie, przeważa męski punkt widzenia - nie tylko Masona Juniora, ale też jego ojca czy kolegów. Pewnie to drugi wymiar tytułu - Boyhood nie tylko jako okres w życiu, ale i w opozycji do płci przeciwnej :)

ocenił(a) film na 10
szpieg_ola

Zdecydowanie gorzej zostali przedstawieni mężczyźni. Biologiczny ojciec, który uciekł od odpowiedzialności. Kolejny, który był alkoholikiem i źle traktował każdego z członków rodziny. Następny był natomiast zbyt zdystansowany i w ogóle nie interesowało go życie jego przyszywanych dzieci. W sumie główny bohater też nie do końca doceniał poświęcenie, jakie w jego wychowanie i zapewnienie dostatniego życia, zapewniła mu matka. To właśnie ona, mimo popełnienia wielu życiowych błędów, zapewniła swoim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo, oddając przy tym całą siebie. W życiu nie określiłbym jej jako egoistyczną, czy słabą. Wręcz przeciwnie - prawdziwa matka, która wykazywała siłę i determinację w każdym momencie swojego życia. Jakby nie patrząc, tylko raz widzimy jak płacze i jest to moment, w którym zdaje sobie sprawę z tego, że całe życie przemknęło jej przed oczami, a ona sama nigdy go tak naprawdę nie zaczerpnęła :-(

ocenił(a) film na 8
apdarw

Mam podobne zdanie, po pierwszym obejrzeniu Arquette pozostawała w cieniu ojca, który skupił całą uwagę na swojej postaci luzaka, lekkoducha. Dopiero po skoncentrowaniu się na poszczególnych scenach z matką można dopatrzyć się drugiego dna. Aktorsko Arquette dała przyjemny i lekki popis dla oka, bez zbędnego lamentowania i dramatyzowania, szczególnie podczas gdy Olivia prowadziła wykład i w ostatniej scenie z jej udziałem, wniosła do filmu troche patosu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones