PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427821}

Bracia Karamazow

Karamazovi
14 705
chce zobaczyć
7,6 10
ocen krytyków
Bracia Karamazow
powrót do forum filmu Bracia Karamazow

i może dlatego ten film to dla mnie niejako profanacja geniuszu Mistrza. Dotarłam w męce do ostatniej minuty.

użytkownik usunięty
LendaBraggo

Zgadzam się. Dostojewski to geniusz, którego dzieła będą wieczne. Gorąco polecam Ci dzieło z jego wczesnej twórczości "Wspomnienia z domu umarłych."

ocenił(a) film na 4

Oczywiście czytałam ale dzięki za polecenie:)

ocenił(a) film na 10
LendaBraggo

Ja Dostojewskiego też kocham..ale uważam tą inscenizację jako bardzo wierną jego twórczości...

ocenił(a) film na 8
Gatiniusha

Początkowo wydawało się, że tym zamysłem p. Zelenka przyprawi sobie ,,gębę kabotyna". Ale okazało się, iż inscenizowanie Dostojewskiego w fabrycznej hali sens mieć może, miejscami istotnie aktualizując wymowę literackiego pierwowzoru.
Oto demontując strukturę, ja pamiętam, że to tylko powierzchnia tej prozy, historii obyczajowo-kryminalnej stwarza miejsce na zaistnienie wątku współczesnego dając szanse na zmierzenie się z pytaniami wyartykułowanymi przez Dostojewskiego w kontekście rzeczywistości do okólnej...
Całość jest bardzo dobra ale wg. mnie wymogów spełniających rangę arcydzieła nie osiąga. Bo jak się pamięta "Braci Karamazow" z lubelskiego teatru Provisorium w reż. J. Opryńskiego to takie porównanie osłabia satysfakcję z obejrzenia dokonania Zelenki. Good night and good luck,esforty.
8/10
P.S. Gdyby tak kiedyś zobaczyć, takie rojenie, "Braci Karamazow" z Klausem Kinskim w roli Fiodora Karamazowa...

LendaBraggo

Myślę, że od niektórych książek nigdy nie powstaną lepsze ekranizacje, ani nawet takie, które mogłyby im dorównać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones