film

Burza lodowa

The Ice Storm
1997
1 godz. 53 min.
7,1 5 885
ocen
7,1 10 1 5885
5 353
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
Przedmieścia w stanie Connecticut, rok 1973. Eksperymenty z seksem i alkoholem wymykają się ludziom spod kontroli. Więcej Mniej
Burza lodowa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA, 2 inne nagrody i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Miasteczko New Canaan w Stanach Zjednoczonych. Zaprzyjaźnione ze sobą rodziny Hoodów i Carverów szykują się do Święta Dziękczynienia. Od pewnego czasu stosunki między Benem Hoodem (Kevin Kline) i jego żoną (Joan Allen) nie układają się najlepiej. Nie bez powodu: Ben romansuje z atrakcyjną Janey Carver (Sigourney Weaver), czego ElenMiasteczko New Canaan w Stanach Zjednoczonych. Zaprzyjaźnione ze sobą rodziny Hoodów i Carverów szykują się do Święta Dziękczynienia. Od pewnego czasu stosunki między Benem Hoodem (Kevin Kline) i jego żoną (Joan Allen) nie układają się najlepiej. Nie bez powodu: Ben romansuje z atrakcyjną Janey Carver (Sigourney Weaver), czego Elen domyśla się. Małżonkowie starają się ukrywać swe nieporozumienia przed dziećmi: nastoletnimi Paulem (Tobey Maguire) i Wendy (Christina Ricci), która przeżywa swe pierwsze, nieśmiałe doświadczenia miłosne z Mickeyem (Elijah Wood), starszym synem Janey i Jima Carverów (Jamey Sheridan). W przeddzień Święta Dziękczynienia służby meteorologiczne ostrzegają przed nadciągającą burzą lodową. A tego właśnie wieczoru państwo Hood i Carver udają się na przyjęcie do znajomych. W jego trakcie podejrzenia Eleny i Jima co do niewierności partnerów zamieniają się w pewność, ale tragikomiczna próba odegrania się na kochankach przynosi żałosny efekt. "Lodowa" noc przyniesie też nowe doświadczenia dzieciom obu par.

boxoffice
$8 038 061 w USA
budżet
$18 000 000
na podstawie
Rick Moody (powieść)
studio
Fox Searchlight Pictures (przedstawia) / Canal+ Droits Audiovisuels / Good Machine
tytuł oryg.
The Ice Storm
inne tytuły
Natalie Portman odrzuciła rolę Wendy Hood.
Chociaż wydarzenia w filmie rozgrywają się w listopadzie, zdjęcia do filmu zaczęto kręcić późną wiosną. Jest to widoczne, gdy w poszczególnych ujęciach widać intensywną zieleń.
Zdjęcia do filmu nakręcono w New Canaan, Stamford, Greenwich (Connecticut, USA) oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych