film

Capone

1975
1h 41m
6,4 1 650
ocen
6,4 10 1 1650
Al Capone przejmuje władzę nad miastem Chicago. Policji udaje się jednak postawić gangstera przed sądem. Zobacz pełny opis
Capone zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Historia wzlotów i upadków słynnego gangstera z Chicago - Ala Capone'a (Ben Gazzara). W czasach prohibicji gangster przejmuje kontrolę nad miastem. W końcu policji udaje się go wtrącić do więzienia.

studio
Santa Fe Productions (I)
tytuł oryg.
Capone
inne tytuły
Timothy Carey był rozważany do jednej z ról, ale nie dostał angażu, ponieważ w czasie castingu wyjął pistolet i wycelował go w reżysera, Steve'a Carvera.
W filmie widzimy, jak Frank Nitti wygłasza mowę na pogrzebie Ala Capone. W rzeczywistości Nitti popełnił samobójstwo 4 lata przed śmiercią Capone'a.
Akcja filmu teoretycznie rozgrywa się w Chicago, jednak w scenie pościgu widać w tle wysokie zalesione góry, które w tym mieście nie występują.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

1) Capone był hajtnięty z Irlandką - Mae Josephine Coughlin - i to jeszcze za czasów brooklyńskich i nie miał żadnego hollywodzkiego romansu z żadną Crawford, bo takie laski zmieniał jak rękawiczki a najważniejsza i tak była dla niego żona i syn - Sonny
2) Frank Nitti był 5 lat starszy od Capone i faktycznie był ważną...

więcej

a temat filmowo atrakcyjny

Jedynie tak mógłby być u Ala Capone w kwietniu 1946, bo zastrzelił się w 1943 roku, w marcu. Zadziwiający błąd czy wątpliwa symbolika?

no właśnie był, do jakiegoś momentu. Dobrze mi się go oglądało, ale sęk w tym że strasznie dużo rzeczy nie zostało w nim ujętych. Duże przeskoki między poszczególnym etapami życia Ala Capone tworzyły z życiorysu Ala samą ramę, a to co było istotne zastało pominięte. nic nie było o Alcatraz, o śmierci i można by tutaj...

więcej

Średni

ocenił(a) film na 5

Główny bohater jest dobrze obsadzony, fajnie się ogląda sceny strzelanin między gangsterami, ale mankamentem filmu jest słaby, prymitywny wręcz scenariusz, napisany na kolanie, historia opowiadana jest w mało ciekawy sposób, tylko 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones