PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655878}

Carol

6,7 44 929
ocen
6,7 10 1 44929
6,8 38
ocen krytyków
Carol
powrót do forum filmu Carol

...ludzie mają prawdziwe problemy. Jedna pani chciałaby z drugą panią, ale za niemoralne prowadzenie grozi jej utrata opieki nad dzieckiem na rzecz męża. Eeech, Oskary się należały jak psu zupa.
Co tam, że właściwie z gry jednej pani za cholerę nie dojdziesz, dlaczego potem nie może żyć bez drugiej pani i oświadcza w pewnym momencie, że kocha. Jest o homo, więc weź tu nie przyznaj nagród. Zaraz walczący z homofobią wytoczyliby działa...
Poza paroma scenami film słabawy.

ocenił(a) film na 10
fracek506

To argument w stylu: po co kręcicie kreskówki o zwierzętach na Madagaskarze, kiedy od 50 lat w konflikcie w Darfurze zginęły już 2 miliony ludzi i można by zrobić o tym dokument, a następnie dać mu wszystkie nagrody.
Może to dla Ciebie niespodzianka, ale "Carol" nie dostała żadnego Oscara.
Może jeszcze większa, że Twoje problemy i te ludzi w innym zakątku świata się od siebie różnią, a kino można doceniać nie tylko za ciężar tematu, jaki podejmuje.

ocenił(a) film na 5
ex_machina_durejko

Uff co za szczęście - przywróciło mi to część wiary w Akademię. Bo film broni się tylko jedną rolą i to nie tą, na której wydawałoby się, że powinien się opierać. Blanchet grała tam jakby na siłę, jak dla mnie zero wiarygodności postaci. Moment, w którym nagle mówi, że kocha nie bardzo jest spójny z tym co grała do tego momentu - nie wiem, być może w książce jest to lepiej poprowadzone.
A co do ciężaru tematu... to coś z cyklu problemy pierwszego świata, czyli jednej pani przestało się podobać z chłopczykami, ale polubiła dziewczynki i jest zła, że chłopczyk chce jej odebrać ulubioną laleczkę. A druga pani nie wie kogo lubić, waha się, aż w końcu polubiła panią. Co wyraziła dojmującym spojrzeniem. Bladzieńko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones