PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134672}

Chórzyści

The Boys in the Band
6,8 223
oceny
6,8 10 1 223
Chórzyści
powrót do forum filmu Chórzyści

westchnienie

ocenił(a) film na 3

Może mam zbyt wielkie oczekiwania jak dla kina z roku 70, ale film ten ma mizerną fabułe i wiele wątków jest głupkowatych, akcja - jeżeli jest, rozgrywa się w jednym pomieszczeniu - czyt: studio. Poza tym uważam, że flim ten przejaskrawia środowisko nowojorkich homoseksualistów - i w sposób zbyt dosłowny określa postawy bohaterów. Duży plus za kilmat - jednak to za mało by polecić.

ocenił(a) film na 8
enzzo

Jestem w trakcie przekładu i rzeczywiście niektóre wątki drażnią, ale całość - jak na to, że film sprzed blisko pięćdziesięciu lat - ma pewien urok.

ocenił(a) film na 8
titi

Właśnie obejrzałem z twoim przekładem. Dobra robota! Z naszej perspektywy film może wydawać się przejaskrawiony, wręcz karykaturalny, ale w momencie premiery, 50 lat temu, był przełomowy i przez swoją dosadność manifestacyjny. Pokazuje wyraziste typy, które obecnie uznaje się za stereotypy, bo zdążyły się opatrzeć, wykorzystane w setkach komedii. Co wydaje mi się kluczowe, nie ma tu intencji prześmiewczej. Akcent został położony na tragizm braku akceptacji ze strony otoczenia, a także braku autoakceptacji. Trzeba brać poprawkę na czas powstawania filmu, kiedy nawet homoseksualiści z metropolii walczyli o równe prawa i godność osobistą. Zresztą na prowincji Stanów zapewne wciąż walczą, nie wspominając o całkiem współczesnej Polsce.

ocenił(a) film na 10
enzzo

wiesz gdzie można obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
enzzo

Warto też wziąć poprawkę, że film jest oparty na sztuce, np. dlatego większość akcji dzieje się w jednym miejscu. Aktorzy też są teatralni, grali te role na Broadwayu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones