PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108887}

Chaos

6,4 4 289
ocen
6,4 10 1 4289
5,5 4
oceny krytyków
Chaos
powrót do forum filmu Chaos

Odważnie i nowatorsko opowiedziana ciekawa, piękna i zarazem dramatyczna historia. Rewelacyjne ujęcia i efekty specjalne. Świetna ścieżka dźwiękowa. Znakomite aktorstwo! Widać w tym świeżość, potencjał i kunszt. Oby więcej takich filmów powstawało w Polsce!

ocenił(a) film na 10
Pseudoautochton

podpisuje się ręką i nogą. jeden z niewątpliwie najlepszych polskich filmów jakie udało mi się do tej pory zobaczyć.

entity

:)

Pseudoautochton

Mi się głównie podobała punkowa muzyka (bo punk rock to nie rurki z kremem - tak samo jak życie przedstawione w tym filmie).

ocenił(a) film na 8
Pseudoautochton

Ta doza surrealizmu dodala niewatpliwie smaku, bez niej film bylby sztuczny, pretensjonalny i kompletnie bezsensowny, ale dziwaczne postacie i dystans niewatpliwie spowodowaly, ze film jest znakomity. Nie bylo nadetego moralizowania czy oklepanego, bardzo modnego "ukazywania patologicznego zycia nizin spolecznych". Co prawda scena szmanskiego zgromadzenia hiphopowcow i anarchistow byla zupelnie bezsensowna i nieco psuje caloksztalt, ale i tak film byl swietny.

ocenił(a) film na 9
Pseudoautochton

Trafiłem na ten film zupełnie przypadkowo i dziękuje losowi że tak się stało. Dawno, bardzo dawno nie dałem filmowi oceny 10/10 ale nie mogę dać innej oceny. Dawno tak we mnie film nie siedział. Taka surrealistyczna opowieść o życiu a przede wszystkim o potrzebie miłości - absolutnie rewelacja. Wszystko co było pokazane w filmie absolutnie piękne :) Do tego kapitalna gra aktorska głównych bohaterów ze wstawkami znanych nam aktorów. Uważam że to ten film a nie wojna polsko-ruska powinna być znana szerszym widzom. Film jest piękny nie tylko od strony twórczej, technicznej ale wnosi jakieś wartości to człowieka. Do tego punkowa muzyka w tle - absolutne szaleństwo. Film nie był czarno-biały, czysty realizm w nietypowym, abstrakcyjnym wydaniu. Nie wszystkim to pasuje bo klimat specyficzny ale dla mnie perła polskiego kina i nie tylko.

ocenił(a) film na 9
Pseudoautochton

Masz jeszcze może jakiś ciekawy tytuł na zbyciu? Z góry byłbym wdzięczny :)

Dziuchni91

"99 franków" - rewelacja - http://www.filmweb.pl/film/99+frank%C3%B3w-2007-396150

ocenił(a) film na 5
Pseudoautochton

Nie przesadzał bym z tym znakomitym aktorstwem, te drewniaki mają z nim mało wspólnego. Ot taka prosta historyjka dla lewicowej buntowniczej młodzieży.

ocenił(a) film na 9
arkasatana

widać słabo zrozumiałeś film skoro stwierdzasz że jest to prosta historyjka dla lewicowej buntowniczej młodzieży....

ocenił(a) film na 5
Mareve

Nie bardzo mogę teraz dyskutować na temat tego tytułu bo był na tyle słaby że nie zapadł mi w pamięć, ale z tego co kojarzę to nie było w nim nic czego można by nie zrozumieć.

ocenił(a) film na 9
arkasatana

oczywiście że film może się nie podobać, ale nie nazywaj prostą historyjką filmu, który nie ma banalnej fabuły, łączy surrealizm z szarą codziennością. Bo jest to po prostu nie trafne stwierdzenie. Prosta historyjka to polskie debilne komedie z Małaszyńskimi,Zakościelnymi itd lub pseudo kino akcji pod modłe holyłódu typu "Trick" z Adamczykiem

ocenił(a) film na 5
Mareve

Nie mam porównania bo nie potrafiłbym wytrzymać dłużej niż kilka sekund z wymienionymi przez Ciebie tytułami, może dlatego też mam inną skalę. Nie oglądam kiepskich filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones