PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 384
oceny
7,7 10 1 123384
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Akcja na kolacji

ocenił(a) film na 4

boska! Laska rozwaliła system.

jocisko

Czy chodzi Tobie o scenę kolacji urodzinowej jej ojca??? ...dlaczego tak twierdzisz? Wydaje mi się że wykorzystała niepełnosprawnego aby urazić ojca i macochę i zszokować gości przyjęcia, nie widzę w tym nic ciekawego, a wręcz instrumentalne potraktowanie człowieka...

ocenił(a) film na 4
schizma81

Wiem, że go wykorzystała, zdaję sobie sprawę z tego i nie pochwalam. Chodzi bardziej o sam fakt bezpardonowego oportunizmu przeciwko postawie ojca.

ocenił(a) film na 8
jocisko

również się zgadza, moja ulubiona scena

ocenił(a) film na 4
martatrz

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 10
jocisko

Postawę Magdy(nienawidzę słowa "laska") ocenić można dwuznacznie.Z jednej strony można uważać,ze wykorzystała głównego bohatera,co poniekąd jest prawdą..Z drugiej jednak strony nie szła do wolontariatu z zamiarem "znalezienia tam kogoś by wkurzyć ojca".Jej postawę odczytałbym raczej jako brak silnego wewnętrznego oportunizmu przeciw ojcu.Przyprowadziła Mateusza na kolację,a gdy ojciec nie wyraził aprobaty przestała go odwiedzać.To nazywacie oportunizmem? Bo dla mnie to zachowanie dziewczynki,która chciałaby mieć własne zdanie,ale boi się konsekwencji.Żeby ująć to bardziej konkretnie to coś w stylu: "zrobię na złość tacie i zasikam sobie gacie".

ocenił(a) film na 4
a_kwitek

Obejrzyj film jeszcze raz. Moim zdaniem ona nie zrezygnowała z powodu dezaprobaty ojca.

ocenił(a) film na 10
jocisko

Film obejrzałem dwukrotnie i nie ma tu jednej,właściwej interpretacji jej zachowania.

ocenił(a) film na 4
a_kwitek

Więc dlaczego stawiasz to za pewnik w swojej wypowiedzi?

ocenił(a) film na 10
jocisko

Gdzie masz jakikolwiek pewnik w mojej wypowiedzi? Ja widze tryb przypuszczający i szkolną rozprawkę.Może jestem ślepy...

ocenił(a) film na 4
a_kwitek

Bo dla mnie to zachowanie dziewczynki,która chciałaby mieć własne zdanie,ale boi się konsekwencji.Żeby ująć to bardziej konkretnie to coś w stylu: "zrobię na złość tacie i zasikam sobie gacie".

Przyprowadziła Mateusza na kolację,a gdy ojciec nie wyraził aprobaty przestała go odwiedzać


Zatem dla Ciebie jej zachowanie jest jednoznaczne?

ocenił(a) film na 10
jocisko

Nie będe polemizował z faktami.Fakty są takie,że przyprowadziła Mateusza na kolację, jej ojciec nie patrzył na to zbyt przychylnie.Po tej wizycie nigdy więcej nie odwiedziła Mateusza w ośrodku.Tylko idiota polemizuje z faktami nawiasem mówiąc.

O przyczynę tego,że postąpiła tak a nie inaczej już możemy się spierać i tu jest pole do popisu.Tu zachowanie Magdy można własnie dwojako interpretować.Do tego też zmierzałem.

ocenił(a) film na 4
a_kwitek

Niekoniecznie wizyta u ojca i jego dezaprobata spowodowały zaprzestanie jej wizyt u Mateusza.

ocenił(a) film na 10
jocisko

To właśnie jest tematem do interpretacji i do tego zmierzałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones