PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1027}
7,9 71 665
ocen
7,9 10 1 71665
8,5 38
ocen krytyków
Chinatown
powrót do forum filmu Chinatown

klimat lat 50 i 60

ocenił(a) film na 8

Nie ma to jak ten świetny klimacik. Do tej pory widziałem Chinatown, tajemnice l.a no i grałem w l.a noire. Znacie coś jeszcze?????

ocenił(a) film na 8
fightClub

jeszcze, czarna dalia, nieugienci i Ojciec Chrzestny 2 (po części)

ocenił(a) film na 10
fightClub

Wielki sen howarda hawka z huphreyem bogartem; Podwojne ubezpieczenie; Zegnaj, laleczko-znam ten z Mitchumem. i to raczej lata 30-40:).

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

"LISTONOSZ DZWONI ZAWSZE DWA RAZY" Boba Rafelsona z Jackiem Nicholsonem i Jessicą Lange,

"ŻAR CIAŁA" Lawrence'a Kasdana z Kathleen Turner i Williamem Hurtem,

"GDZIE LEŻY PRAWDA" Atoma Egoyana z Kevinem Baconem, Colinem Firthem i Alison Lohman,

A reprezentanci samej epoki to:
"ZŁY I PIĘKNY" (The Bad and the beautiful) Vincenta Minelli - to nie kryminał, to film w filmie, ale to bodaj najlepszy obrazek lat 50., obok "Bulwaru zachodzącego słońca" Wildera,
"Co się zdarzyło Baby Jane?" Aldricha,
czy "Wszystko o Ewie" Mankiewicza.

Klasyki kryminału to oczywiście:
"GILDA",
"LAURA" Otto Premingera
"KEY LARGO"
"MIEĆ I NIE MIEĆ"
"SOKÓŁ MALTAŃSKI"

Te trzeba znać.

ocenił(a) film na 8
fightClub

hollywoodland

fightClub

Jak dla mnie to klimacik lat '30 :) To chyba po ubiorze idzie poznać i samochodach w "Chinatown"

ocenił(a) film na 8
fightClub

Jesli interesuja Cie te klimaty, to polecam ogolnie filmy noir. Jezeli jednak nie lubisz starych filmow a mimo tego cenisz sobie podobne klimaty to popatrz za filmami neo noir (do nich naleza te,ktore wypisales).

ocenił(a) film na 10
Teedee

Czuć ten klimat... Dobry film na nie jeden raz :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones