PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146775}
7,7 847
ocen
7,7 10 1 847

Chronos
powrót do forum filmu Chronos

Z trylogii Reggio najbardziej fascynuje mnie Koyaanisqatsi, i myślałem, że nie da się już lepiej dobrać obrazu i dźwięku. Chronos zmienił trochę moje zdanie, ale może to chwilowa fascynacja (jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu). Z pewnością nie ujmuje to niczego filmowi Reggio, bo jak by nie patrzeć twórca Chronosa współpracował z nim przy tworzeniu trylogii. Zresztą te filmy są podobne, ale tu muzyka powaliła mnie całkowicie. Ten film chyba trafia w mój słaby punkt.

Moim zdaniem film jest REWELACYJNIE zmontowany. Nie wnikam już nawet w to, co przekazuje, bo pewnie przekaz jest podobny do tego w filmach Reggio. Ja po prostu chcę go oglądać i podziwiać kunszt twórców obrazu i muzyki.

zijacek

lepiej sprawdz jeszcze raz kto maczal palce w trylogii ...;]

ocenił(a) film na 10
nigotds

Ron Fricke robił tam zdjęcia (w trylogii) o ile dobrze widzę w opisach. Czyżby coś się nie zgadzało?

użytkownik usunięty
zijacek

Właśnie minutę temu skończyłem oglądać "Chronos".
Według mnie trylogia Q. jest ciekawsza. Film "Chronos" wydawał mi się momentami nudny, muzyka dobra. Świetne zdjęcia poruszających się chmur (w Koyani... też są świetne). Ogólnie to taki jak dla mnie uspokajający film. Ale nie jest dla mnie rewelacyjny - daje mu 7/10. 10/10 dałbym "Barace";-) (a raczej 9,5/10 gdyż nie ma rzeczy idealnych;-)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10

Trylogia Reggio jest ciekawsza, bo jako całość jest o wiele bardziej zróżnicowana. Oddaje też niesamowicie klimat czasów, w jakich każdy jej element był kręcony (co najbardziej udziela się w Koyaanisqatsi), co dodatkowo sprawia, że świetnie się to ogląda. Natomiast pisząc o Chronosie miałem na myśli to, że akurat w tym filmie bardzo podoba mi się połączenie muzyki z obrazem. Pewnie głównie za sprawą muzyki, co - jak już wspomniałem - nie oznacza, że nie podoba mi się ona w trylogii Reggio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones