PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795912}

Ciche miejsce

A Quiet Place
6,6 117 689
ocen
6,6 10 1 117689
6,9 47
ocen krytyków
Ciche miejsce
powrót do forum filmu Ciche miejsce

Rozumiem, że to uśpione "coś" jest nie tylko w domu, ale także na całej farmie. Po co więc rodzina z dwójką małych dzieci mieszka w takim miejscu? Lepiej zabrać podstawowe rzeczy i opuścić niebezpieczne miejsce niż tworzyć system porozumiewania się gestami, chodzenia po piachu itd.

To pierwsze, co przyszło mi do głowy po obejrzeniu trailera. Film musi dać widzowi solidne usprawiedliwienie tego, mocne zakończenie. Bo jeśli odpowiedzią będzie tylko duch mieszkający na farmie to konflikt można rozwiązać już w pierwszej scenie - opuszczając farmę.

ocenił(a) film na 6
chatiflatt

Nie, pewnie wcale nie chodzi o jakieś bestie wszechobecne w tamtejszym świecie. To na bank muszą być duchy żyjące w kafelkach.

chatiflatt

To samo przyszło mi do głowy po przeczytaniu opisu - czemu nie opuszczą farmy? Może się okaże, że jej opuszczenie jest niemożliwe, bo wtedy coś tam zadzwoni i po ciszy. Faktycznie, uzasadnienie musi być dobre. Poza tym... nie da się nie wydawać żadnego dźwięku. Oddech, chodzenie po piasku, granie w gry planszowe gumkami - to też są dźwięki. Tyle, że faktycznie ciche, ale cisza to to nie jest.

ocenił(a) film na 7
By_the_Bay

Dokładnie. Zawsze jakieś dźwięki są. Nawet jeśli nie wydają ich ludzie, to pewnie są tam jakieś ptaki, słychać szum liści. Jak komuś z głodu burczy w brzuchu to też jest dźwięk. Chyba, że nie można wydawać głośniejszych dźwięków, ale wtedy cichy szept powinien być do przyjęcia. Może trochę się czepiam, ale chyba ktoś to sobie nie do końca przemyślał. Ale może mnie ten film zaskoczy i pojawi się jakieś wyjaśnienie, byle dobre! :)

katsuamedama

A jak grochówki pojedzą :) to już będzie komedia chyba :)

katsuamedama

A jak sikają? To też jest jakiś dźwięk:)

ocenił(a) film na 8
chatiflatt

Może to jakiś super drapieżnik mutant który z łatwością ich wytropi xd

ocenił(a) film na 9
chatiflatt

A może to ''stworzenie'' jest przywiązane do rodziny, a nie miejsca. Czyli gdziekolwiek by się udali to ''coś'' i tak ich znajdzie i będzie za nimi podążać. Jakby co to takie moje luźne spekulacje, wszystko okaże się po premierze filmu :))

Gothiclighty

cos w tym jest....ameby nie rozumieją tylko krytykują zamiast sami między wierszami się domyślić i krytykują film

ocenił(a) film na 6
chatiflatt

A wg mnie trailer bardzo fajny, ciekawiej wygląda niż inne thrillery/horrory. Do tego, musiałbyś się przyczepić do większości horrorów o nawiedzonych domach, ponieważ mieszkańcy nigdy się nie wyprowadzają chociaż mogą ;) z tych, co oglądałam to wyprowadzili się tylko w Sinister, a tam akurat powinni byli zostać :D

ocenił(a) film na 6
chatiflatt

Zupełnie przekichany koncept - dosłownie wszystko dźwięk choćby najmniejszy wydaje, a przypomnijmy też sobie że ludzkie ucho, nie wykrywa różnych zakresów fal - choćby porównując aparat słuchowy kota, psa, delfina, i myszki Miki

o ile to stworzenie nie jest czymś humanoidalnym to jest 90% szans że ma lepiej rozwinięty aparat słuchu, zresztą po trailerze można się domyślać że to jest jego dominujący zmysł i jego używa przy polowaniu.

Poza tym żeby rodzinka czuła sie bezpiecznie wystarczyłoby wyciszyć pomieszczenie - tak jak w studiach nagraniowych/ klubach

Moim zdaniem film będzie gniotem 4/10

ocenił(a) film na 3
chatiflatt

Może poczekajmy na premierę zamiast od razu osądzać i snuć domysły. ;)

ocenił(a) film na 8
chatiflatt

Filmy z Emily biore w ciemno ;p

brylantinio

ja też i nie muszę ich nawet słyszeć ;D

ocenił(a) film na 8
SWoland

Jestem swieżo po przed premierowym pokazie ... Brac w ciemno ,,, nie zastanawiac sie, warto !!! . Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 7
chatiflatt

te stworzenia są wszędzie na całym świecie, nie tylko w domu czy na farmie, nie wiem jak można było dojść do innego wniosku :P

dzikudzina

Niektórzy najwyraźniej nie potrafią oglądać zwiastuna ze zrozumieniem i potem widać tego efekty. Szkoda tracić czas na jakiekolwiek próby perswazji wobec tych kmiotków.

ocenił(a) film na 8
Cineside

Ludzie to konsumencka masa , która żre ilości a nie jakość a więc niech żrą tą pleśń dalej nie ma sensu się trudzić i wyjaśniać.

ocenił(a) film na 7
chatiflatt

Rozumiem, że oglądaliście tylko pierwszy trailer, ale teraz możecie obejrzeć i drugi, który rozwieje wasze wymysły. Na samym początku w scenie jak lecą wiadomości, wspominają o inwazji i całym świecie... Później tekst ''z tych co przetrwali'' więc mowa tutaj o całym świecie. Dlaczego farma? a no dlatego, że w mieście na ulicach może być pełno szeleszczących śmieci, do tego kolejni ocalali, którzy mogą narobić problemów. Na farmie podczas apokalipsy łatwiej też o odnawialne jedzenie, które samemu można sadzić itd. itd.

Druga sprawa, czepiacie się dźwięków, że nie da się utrzymać kompletnej ciszy, no pewnie, że się nie da a nawet w drugim trailerze widać, że wcale nie musi być kompletna cisza (scena gdzie szepczą, czy gdzie małe dziecko biegnie po piasku i nikt mu nie zwraca uwagi) Wszystkie te zabezpieczenia przed hałasem są robione po prostu dla bezpieczeństwa, nie żeby całkowicie nie wydawać dźwięków. Piasek wytłumia kroki, ale też tworzy ścieżkę dzięki, której nie natrafimy na jakieś przypadkowe głośne podłoże. Jeśli chodzi o dźwięki natury typu wiatr to oczywiście, że hałasuje, ale nie w miejscu gdzie oni są a na obszarze kilku kilometrów więc to nie ma znaczenia. Widocznie te ''potwory'' reagują na głośniejsze pojedyncze hałasy. W trailerze fajnie pokazano scenę z fajerwerkami, które maja za zadanie zamaskować odgłosy jakie sami wywołują uciekając. :)

Nie wiem po co tworzycie takie tematy na grubo przed premierą. Mija się to z celem gdyż można takich domysłów wymyślać w nieskończoność. Poczekajcie na premierę i wtedy oceniajcie, zadawajcie pytania dlaczego tak a nie inaczej. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones