PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795912}

Ciche miejsce

A Quiet Place
6,6 116 925
ocen
6,6 10 1 116925
6,9 41
ocen krytyków
Ciche miejsce
powrót do forum filmu Ciche miejsce

a quite place 9/10

ocenił(a) film na 9

Dla mnie rewelacja. Wymieniam plusy:
- krotka obsada ktora absolutnie wystarcza aby zrobic mocny film (rodzinna bo Krasinski i Blunt to malzenstwo)
- odwaga Krasinski - jego pierszy horror, duzy udzial bo rezyseria, scenriusz, produkcja, aktorstwo - wszystko bez zastrzezen -
- swietny scenariusz, cos czego nie bylo - atak halasu czy dzwieku. Temat ktory jest niezwykle ryzykowny to trudno zrobic cos takiego bez wielu podtkniec w scenariuszu. Mimo wszystko wyszlo dobrze.
- nie jestem podatny na strach i emocje w hororach, ale tutaj bylo kilka scen gdzie gesia skorka wyskakuje momentalnie. Wystarczy zobaczy reakcje widzow.
- swietna animacja potworow - genialne zwlaszcza ucho
- naprawde swietne aktorstwo
- idealny film to straszenia i potegowania nastroju. Wszystko dzieje sie w ciszy i wystarczy ze ktos siarpnal w kinie, wszyscy oczy na te osobe (nie radze jesc popcornu w trakcie haha)
- krotki, wystarczajacy do tego aby obejrzec i sie nie znudzic
Minusy:
- bezsens wielu scen odnosnie dzieku, ale to szczegol, bo jak wspomnialem jest to trudny temat to opanowania wszystkiego
- troche za malo jasnego wprowadzenia skad to sie wszystko wzielo

POlecam. Film w oryginalna fabula.

ocenił(a) film na 5
dabram17

*Będą spoilery*








Ja się niestety nie zgodzę, że to dobry film. Jestem świeżo po seansie. Pomysl może i ciekawy, ale niestety potencjał filmu zmarnowany. Zabrakło mi tego czegoś, jakiejś większej akcji na końcu. Do tego żrący i mlaskający ludzie w kinie bardzo niszczą nastrój. Do tego filmu potrzebna jest faktycznie cisza. Nie chcę za bardzo spoilerowac, ale od początku można było wywnioskować, że skoro potwory są ślepe i wrażliwe na dźwięki, to pewne częstotliwości będą działać na nie niekorzystnie. Dziwiło mnie też poruszanie się gęsiego w takiej kolejności. Każdy wie, że najbezpieczniej jest gdy dorośli idą z przodu i z tyłu. Nie wiem co za kretyn zostawia najmłodsze dziecko samo z tyłu. Tak samo scena z gwoździem. Dziwne, że po nadepnięciu na niego matki nikt go nie zabezpieczył. I niby skąd wzięły się te potwory? Rozumiem jakieś niedopowiedzenia w filmie, ale jakoś ten film mnie nie przekonał. Plusem są na pewno efekty specjalne, gra aktorska też jest niezła. Ogólnie: średniak ze zmarnowanym potencjałem.

gosia84_2

Spoilery!!

Początek filmu to gdzieś 43 dzień tej zagłady. Więc pewnie rodzinka była zmęczona i mogła zapomnieć o tej hierarchii, że jeden rodzic z tyłu a drugi z przodu. Mogła ich zgubić monotonia albo coś. Jest wiele przypadków gdzie dzieci giną w nieszczęśliwych wypadkach przez nieuwagę rodziców. Więc czepianie się o to jest bezsensu i to żaden zarzut.

Gdy matka nadepnęła na gwóźdź to zaczęła się cała akcja. Zwabiła potwory, do tego zaczęła rodzic. Więc wątpię, żeby miała w głowie, żeby zabezpieczyć gwóźdź w takiej sytuacji. Kolejny dziwny zarzut dla mnie

ocenił(a) film na 8
Snajper_21

Dokladnie 89 dzien .

ocenił(a) film na 9
gosia84_2

zgodze sie ze wiele jest scen bezsensownych, zwlaszcza odnosnie logistyki czy scen z dzwiekami. Tutaj nie bylo powiedziane w filme, ale te stwory musialy byc skomplikowane skoro opanowaly ziemie. Mozliwe, ze nie tylko dzwiek wabil je ale rowniez inne bodzce, o ktorych nie wpomniano w filmie. Zreszta, nikt nie wiedzial o potworach zbyt wiele..

Co do kina, wspolczuje! Ludzie sa glupi ale i nie potrafia myslec o innych.
W moim przypadku, film mial szczegolne znaczenie bo bylem w sredniej wielkosci sali projekcyjnej, i ktos jedzacy popcorn byl tak glosny, ze po prostu ludzie zwracali mu uwage. Wiec w trakcie filmu byla kompletna cisza, no niemal. Bo moj sasiad opuscil telefon na podloge ale byl na tyle przytomny aby nie robic halasu aby go szukac.
To co napisalem, miec szczescie w trakcie ogladania gdy ludzie umieja sie zachowac to cos wspanialego.
Wlasnie ta cisza na sali, akcja z ekranu i jakis niespodziewany halas wsrod widowni tworzyl niemal 4D scenerie filmu. Mialem ochote powiedziec, cicho bo oni uslysza....

dabram17

dabram17 zazdroszę Ci. Mnie zgubiło brak cierpliwości :( Mogłem poczekać spokojnie do premiery filmu i mięć większy wybór w seansach i wybrać taki, gdzie będzie jak najmniej ludzi. A tka nie wytrzymałem i wczoraj pojechałem na jedyny seans jaki grali. No i niestety babka obok mnie żarła popcorn i co chwila na fb... Niektórzy chodzą jak za karę...

gosia84_2

Co do kolejności poruszania się to zgoda. Co do oczywistości, że pewne dźwięki będą działały niekorzystnie... Trochę jest to naciągane, że dopiero przypadek ich na to nakierował i żaden z naukowców na początku inwazji na to nie wpadł. Ale gwoździem to strzeliłaś sobie w stopę. "Dziwne, że po nadepnięciu na niego matki nikt go nie zabezpieczył." A kto miał to zrobić? Mąż z synem poszli nad rzekę, córka do miejsca, gdzie zginął najmłodszy brat. Była sama, właśnie zaczęła rodzić i na dodatek hałasowała i ściągnęła wszystkie trzy potwory z okolicy. Zabezpiecz sobie gwóźdź w takiej sytuacji.

gosia84_2

Potwory wzięły się z kosmosu. Nagłówki gazet rozwieszonych w pomieszczeniu monitoringu mówią o kosmitach i o meteorycie który spadł w Meksyku. Akcja rozgrywa się w 2021 (początek w 2020) wiec mamy trochę czasu, żeby się przygotować.

ocenił(a) film na 9
dabram17

podzielam.
Ja generalnie nie przepadam za horrorami - to raczej traktowałem jak dobry s-f...
Cos jak Alien - no ale pewnie Aliena tez się klasyfikuje jako horror czasami...

Dla mnie to kapitalnie zrobiony film familijny.
Brawo!

dabram17

W pełni się zgadzam. Film jest świetny. Nie przepadam za horrorami, ale poszłam dla Emily Blunt, którą uwielbiam i nie żałuję. Dźwięki i ich brak znakomicie budują napięcie, podobnie jak emocje widoczne na twarzach aktorów. Wyszłam z seansu zapłakana, przerażona i z postanowieniem, że obejrzę ten film jeszcze raz, bo naprawdę warto. Tylko wybiorę jakiś seans na tygodniu, gdy sala nie będzie pełna ludzi, którzy bardziej niż na film przychodzą na popcorn.

Raven_86

Ja również poszedłem na ten film m.in. ze względu na Emily, to 7 film z jej udziałem jaki obejrzałem. Znowu jestem usatysfakcjonowany. Scena w wannie kiedy wstrzymuje krzyk do ostatniej chwili - rewelacja. "Czerwona" scena pod schodami - trochę mi przypomina Obcego 3 (słynny moment kiedy obcy nie zabija porucznik Ripley).

ocenił(a) film na 7
dabram17

Film dobry ale bez przesady. Właśnie przez te niedociągnięcia.

A tak w ogóle to czepiacie się ludzi, że jedzą w kinie popcorn? Serio? Chcecie mieć spokój i ciszę żeby Wam nikt nie przeszkadzał to zamknijcie się w domu i oglądajcie sami, a i tak może jakiś sąsiad akurat zacznie wiercić w ścianie albo pies pod oknem zacznie szczekać. Sama nie lubię jak ludzie przesadnie hałasują w kinie no ale bez przesady. Szmery itp. są wpisane w salę kinową.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Uwielbiam horrory, ale nie znoszę tych o demonach, duchach itp, kojarzysz może więcej takich jak ten ??

ocenił(a) film na 9
Zalfrei

kilka jest, z tego co pamietam:
https://www.filmweb.pl/Znaki - calkiem niezly ale czasami irytujacy

https://www.filmweb.pl/film/Droga-2009-419050 - film REWELACJA

https://www.filmweb.pl/film/Cloverfield+Lane+10-2016-714080 - rowniez bardzo dobre kino, zwlaszcza koncowka

War Of The Worlds (2005) - pewnie ogladales, dla mnie genialnie zagrany i zrealizowany

https://www.filmweb.pl/film/Atak+na+dzielnic%C4%99-2011-570631 - fajny brytyjski film, troche komedii ale z fajnymi alienami no i Nick Frost gra tam

Poza tym Cloverfield (2008) czy dwa filmy Monsters (2010) czy Monsters Dark Continent (2014)


odnosnie tematyki inwazji ... no moze nie przez aliens ale tez nie duchy to The Girl With All The Gifts albo 28 Day Later czy klasyk I Am Legend - moje ulubione - w sumie o mnostwo jest zombie movies

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones