film

Conan Barbarzyńca

Conan the Barbarian
1982
2h 9m
6,7 42 605
ocen
6,7 10 1 42605
6,9 11
ocen krytyków
Mocarny wojownik Conan pragnie zemścić się na wrogach i mordercach swojej rodziny. więcej mniej
Conan Barbarzyńca zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Conan Barbarzyńca
Zwiastun nr 2
Conan Barbarzyńca
7 wspaniałych Filmy fantasy
nr 2 2009-11-16T11:28:59 https://fwcdn.pl/webv/26/53/12653/z01.12653.4.jpg https://fwcdn.pl/video/4658/conan_the_barbarian480.360p.mp4
7 wspaniałych
Filmy fantasy
Jakie są najlepsze filmy fantasy w historii kina? Przeglądamy arsenał filmowej magii i miecza w poszukiwaniu najlepszych przykładów. Oprócz wyprawy do Śródziemia nie zabraknie też japońskiego anime czy chińskiego wuxia. Na liście znalazły się takie tytuły jak m.in. "Conan Barbarzyńca", "Harry Potter i więzień Azkabanu" i "Władca Pierścieni: Dwie wieże". Oto najbardziej pamiętne filmy fantasy. Wybiera Jakub Popielecki.  2016-11-27T07:41:41 PT11M36S https://fwcdn.pl/webv/12/02/41202/1_png.41202.4.jpg

Historia muskularnego wojownika rozgrywa się w zamierzchłych czasach, o których milczą nawet kroniki. A jest to historia dramatyczna, pełna heroicznych czynów, magii i okrucieństwa. Kilkuletni chłopiec, będący świadkiem morderstwa popełnionego na jego rodzicach, trafia najpierw do niewoli, później zostaje gladiatorem, a w końcu odzyskujeHistoria muskularnego wojownika rozgrywa się w zamierzchłych czasach, o których milczą nawet kroniki. A jest to historia dramatyczna, pełna heroicznych czynów, magii i okrucieństwa. Kilkuletni chłopiec, będący świadkiem morderstwa popełnionego na jego rodzicach, trafia najpierw do niewoli, później zostaje gladiatorem, a w końcu odzyskuje wolność i dokonuje straszliwej zemsty na przerażającym Thulsie Doomie. W drodze do zwycięstwa Conan uwalnia także córkę króla Ozyryka (w tej roli Max von Sydov), dziewczynę, która jak wiele jej podobnych, dała się uwieść potężnemu kapłanowi kultu węża.

boxoffice
$68 851 475 na świecie
$39 565 475 w USA
$29 286 000 poza USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
Robert E. Howard (opowiadanie) / Edward Summer (materiały do scenariusza, historia) (niewymieniony w czołówce)
dystrybucja
Imperial
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Dino De Laurentiis Company
tytuł oryg.
Conan the Barbarian
inne tytuły
Arnold Schwarzenegger oraz Sandahl Bergman nie mieli dublerów, gdyż producenci nie potrafili znaleźć nikogo odpowiedniego rozmiarami i kształtem ciała.
Pierwszym aktorem wytypowanym do roli Króla Osrica był Sterling Hayden, jednak rozchorował się przed rozpoczęciem zdjęć i finalnie zastąpił go Max von Sydow. Pod uwagę do roli brany był również John Huston.
Charles Bronson, Sylvester Stallone oraz William Smith byli brani pod uwagę przy obsadzaniu głównej roli.
"Conan Barbarzyńca" to niekwestionowany klasyk gatunku określanego mianem heroic fantasy. To także tytuł, od którego zaczął się trwający dwie dekady triumfalny pochód Arnolda Schwarzeneggera jako naczelnego bohatera kina akcji. Film Johna Miliusa można więc spróbować wykpić, ewentualnie podać w wątpliwość kwestię jego kanonicznego charakteru, ale... więcej
Wykreowana na kartach powieści Roberta Howarda postać Conana z Cymerii doczekała się w 1982 roku dziś już kultowej kinowej adaptacji swoich przygód. Do globalnego sukcesu obrazu przyczyniły się legendarna kreacja Arnolda Schwarzeneggera, epickie odwzorowanie wykreowanego przez pisarza świata fantasy oraz przede wszystkim wspaniała partytura Basila... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Super klimat. Ciekawa, nieśpiesznie opowiadana historia. Całkowita przyczynowo-skutkowa spójność (w przeciwieństwie do Władcy pierścieni). Rewelacyjna muzyka. Pierwszy raz w historii kina zastosowano technikę dopasowującą rytmikę muzyki do wydarzeń na ekranie.

Film został oceniony nisko przez krytyków w latach...

"Najważniejsze w życiu jest stanąć twarzą w twarz ze swym największym wrogiem, ujrzeć jego krew wsiąkającą w ziemię i usłyszeć lament jego kobiety"

Do tego świetna obsada, Arnie, Sandahl, Mako i jedyny, niepowtarzalny Thulsa Doom! Dla mnie to najlepsza rola Jamesa Earla Jonesa!!!

no i muzyka plus obsada - klasyka nie do podrobienia!!!!

"Between the time when the oceans drank Atlantis and the rise of the sons of Aryas, there was an age undreamed of. And unto this, Conan, destined to wear the jeweled crown of Aquilonia upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure! "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones