"Conan": Schwarzenegger wgryzał się w martwego sępa?! "PETA miałaby używanie"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Conan%22%3A+Schwarzenegger+wgryza%C5%82+si%C4%99+w+martwego+s%C4%99pa+%22PETA+mia%C5%82aby+u%C5%BCywanie%22-152394
"Conan": Schwarzenegger wgryzał się w martwego sępa?! "PETA miałaby używanie"
źródło: Getty Images
autor: Sunset Boulevard
Autobiografie gwiazd kina to kopalnia anegdot z planów największych hitów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej książki Arnolda Schwarzeneggera – "Be Useful: Seven Tools for Life". Opisał w niej m.in., jak na planie "Conana Barbarzyńcy" wgryzał się w martwego sępa. 

Arnold Schwarzenegger o wyzwaniach na planie "Conana Barbarzyńcy"


W swojej książce Arnold Schwarzenegger opisał wyzwania, jakie reżyser John Milius postawił przed nim na planie "Conana Barbarzyńcy". Okazuje się, że nawet trening, jaki aktor przeszedł w ramach przygotowań do "Terminatora" – a musiał nauczyć się m.in. obsługiwać broń palną z zamkniętymi oczami – nie był tak wymagający.

Nauczyłem się jeździć konno, a także na wielbłądach i słoniach. Nauczyłem się, jak skakać z wysokich skał, wspinać się i huśtać się na długich linach, jak spadać z wysokości. W zasadzie była to kolejna zawodówka, taka dla aspirujących bohaterów kina akcji – wspomina.

W dalszej części tekstu aktor wspomina bardziej wymagające zadania: 

Na dodatek Milius kazał mi robić mnóstwo okropnych rzeczy. Pełzałem po kamieniach, ujęcie po ujęciu, aż moje przedramiona zaczęły krwawić. Uciekałem przed dzikimi psami, które miały mnie złapać i zaciągnąć w cierniste krzaki. Gryzłem prawdziwego martwego sępa, więc po każdym ujęciu musiałem przepłukać usta alkoholem (PETA miałaby używanie). Jednego z pierwszych dni zdjęciowych rozciąłem sobie plecy, co wymagało założenia czterdziestu szwów.

Doświadczenia te nie zniechęciły jednak Schwarzeneggera do powrotu do roli w "Conanie Niszczycielu". Variety zwróciło się do reprezentanta Johna Miliusa z prośbą o komentarz. 

Zobacz zwiastun "Conana Barbarzyńcy"


"Conan Barbarzyńca" to filmowa adaptacja prozy Roberta E. Howarda. Rola tytułowego wojownika była przełomem w karierze Arnolda Schwarzeneggera. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones