PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259763}
4,9 642
oceny
4,9 10 1 642
Creepshow III
powrót do forum filmu Creepshow III

Historia numer jeden - po niej moje odczucia były na zasadzie "what the...?" nieco podobnie czułem się oglądając drugą historię w pierwszej części Creepshow, ale tam przynajmniej podobała mi się gra aktorska Kinga.
Historia numer dwa - pomysł całkiem ciekawy i nieco zaskakujące zakończenie.
Historia numer trzy - Tak, ona jako jedyna była dobra, ale to za mało aby uratować ten film.
Historia numer cztery - Taaaak... gwoździem do trumny była reakcja profesora na głowę w piekarniku. Jemu zapłacili za taką grę aktorską?
Historia numer pięć - Nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać.
Ponadto jako fan starej szkoły efektów specjalnych jestem stanowczo na NIE! Nie dość, że w tej części użyto efektów wygenerowanych komputerowo, to w dodatku wyszły tandetnie i bardziej sztucznie niż efekty specjalne z Creepshow I i II, a trzecią odsłonę od tych części dzieli - przypominam - kolejno 24 i 21 lat, więc pytam się - co za kicz nam tutaj zaserwowali? Duet Romero i King zaserwował nam niegdyś doskonałe historie pełne czarnego humoru i nawiązujące swoim stylem do starych komiksów grozy, tak jak w późniejszych latach robił to serial "Tales from the crypt". Gdybym miał porównać Creepshow I, II oraz III do śniadania, to stwierdziłbym, że Romero i King zaserwowali nam doskonałe jajka sadzone na bekonie i równo przypieczony tost, podczas gdy duet Clavell i Dudelson użyli zgniłych jajek, bekon wywalili na podłogę i przydeptali, a tost był spalony na węgiel. Ogólna ocena 2/10 - tylko z powodu trzeciej historii ocena jest aż tak "wysoka".

Shagarot

Nie zgodzę się z powyższą wypowiedzią ponieważ w każdej z części Creepshow 3/4 opowieści są tandetne i dość przewidywalne. Nie widzę większej różnicy pomiędzy dwoma pierwszymi częściami a 3 częścią.

ocenił(a) film na 4
max_payne_fw

A ja widzę i to znaczną.O ile w tamtych częściach opowieści różniły się nieco poziomem, to w tej właściwie tego poziomu nie ma. Już nie chodzi o efekty specjalne, bo te w kilku miejscach nawet by uszły.Po prostu odnosiłem wrażenie że im bliżej końca ten film jest coraz gorszy.Niektóre historie były po prostu beznadziejne.Ta część w moim odczuciu popsuła tę serię.Niby próbowali połączyć wszystkie opowieści np. postacią profesora ale marnie to wyszło.A co do poszczególnych opowieści:
1.Pilot- jak autor tematu -WTF?! naprawdę nie wiem o co w niej chodziło, zupełnie bez sensu.
2. Ochroniarz co słyszy głosy z radia- najlepsza ze wszystkich ( co i tak nie jest zbytnim komplementem),dobry pomysł i fabuła.
3.Call girl- przeciętna, nic specjalnego.
4.Narzeczona profesora- wyjątkowo idiotyczna, to już robienie z widza idioty, pokazując jak dwóch gości ćwiartuje kobietę myśląc że to robot (!), a reakcja profesora na koniec- równie beznadziejna.
5.Lekarz- słaba i nudna.Wyjątkowo słaba końcówka.

Ogólnie mogę dać 4/10 ze względu na 1 i 3 opowieść.Reszta powinna dostać gorzej. Naprawdę słaby film.Lepiej zakończyć serię "Creepshow" na dwóch pierwszych częściach.

Wym1atacz

Bo ja wiem... Film może być, widywałam już gorsze, ale nie za bardzo pasuje na trzecią część Creepshow - ma zupełnie inny klimat, jak średnia czarna komedia. A pierwsza historia - NAJGORSZA I NAJGŁUPSZA, jak senna mara pacjenta zakładu dla obłąkanych. A z tą animacją nie za bardzo się postarali. Byle amator może zrobić takie efekty i pokazać na YT.

ocenił(a) film na 3
max_payne_fw

Różnica w poziomie jest ogromna na niekorzyść 3 części.
Pierwsze 2 części są zaliczane do najlepszych nowel kina grozy TOP 10-15,
a 3 część nie polecana nikomu wydana od razu na rynek Video.

Creepshow 1982 imdb 6,9
Creepshow 2 1987 imdb 6,0
Creepshow 3 2006 imdb 3,0 !!!!!!!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones