PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32672}
6,3 16 631
ocen
6,3 10 1 16631
6,7 3
oceny krytyków
Critters
powrót do forum filmu Critters

Kosmiczne jeże

ocenił(a) film na 4

Gdy zasiadałem do odświeżenia sobie pierwszej części z serii tych filmów, jedyne co miałem w głowie, to jakieś prześwity pozostałe jeszcze po seansie w dzieciństwie (jeszcze na VHS!). Pamiętałem o zwięzłej i okrojonej sekwencji na więziennej asteroidzie, potem lądowanie na ziemi, kilka wybuchów i wielka kula, w którą połączyły się wszystkie Crittersy w końcowej akcji filmu. Jak się okazało, przez tyle lat w pamięci dawała o sobie znać druga cześć serii. Cóż więc dzieje się w debiucie kosmicznych jeży? - zadałem sobie pytanie.

A no nic konkretnego. Jeżeli ktoś odczuwa silną chęć przypomnienia sobie tego potworka klasy B, to odsyłam od razu do części drugiej. Oczywiście nie mogę w drogę wchodzić nostalgii i sentymentowi.
Głowna część filmu, w której rodzina Brownów walczy o przetrwanie w domu, wciąż się broni i daje się oglądać. Samo wejście Crittersów, gdy dotkliwie okaleczają głowę rodziny Brownów, pozytywnie mnie zaskoczyło, jako że zawsze pamiętałem jedynie o komediowej stronie przybyszów z kosmosu. Gorzej wypadają perypetie łowców głów z miejscowymi. To męcząca rozwałka obsypana wybuchami i nieśmiesznymi żartami, która nieśpiesznie zmierza do połączenia obu wątków.
Film wcale też nie zyskuje, gdy dochodzi do finałowego starcia. Rozczarowało mnie, jak twórcy poszli na łatwiznę po prostu powiększając jednego z kosmitów.

Oczywiście, to kino klasy B, hity z kaset VHS, liczy się rozwałka, krew i jak najbardziej szalone pomysły. Nie oczekuję wielowątkowej fabuły z wyśmienitym aktorstwem, wróciłem do Crittersów po to co każdy i własnie dlatego polecam część drugą. Twórcy podeszli do tematu trochę mniej poważnie, popuszczając wodzę fantazji i dając nam przy tym faceta w stroju królika, do którego dostają się włochate kulki, czy własnie wielką, toczącą się kulę Crittersów wpadającą na kolejnych mieszkańców Grover Bend. Dla takich scen ogląda się te filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones