PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689689}

Cukierek albo psikus

All Hallows' Eve
4,5 3 629
ocen
4,5 10 1 3629
Cukierek albo psikus
powrót do forum filmu Cukierek albo psikus

KOCHAM TAKIE MIECHO

ocenił(a) film na 7

Po zaledwie 28 minutach ogladania stwierdzam ze daje 10/10 bo film zapamietam na wieki. Czego my tutaj nie mamy ... Poczatek rowna sie dla mnie z legendarnymi seriami hallowen i 13 piatkow [ ta muzyka na poczatku filmu wrecz rozpiera to co we mnie najgorsze i tkwi gleboko zakorzenione], az chce sie z czlowieka uwolnic bestie ... czysty iscie 80's klimat ... Jedyne co mozna zarzucic to lekkie braki w gore, ale dziekujmy Panu ze ono w ogole jest [ co dzisiaj sie prawie w ogole nie zdarza] nie dosc, ze jest to i w jakich ilosciach !! ...

Sama psychadeliczna demolke mozna porownac z Silent Hillami czy Hellraiserami, ktorych nawiazan nie sposob sie nie doszukac ...Stad apel ode mnie;

WIECEJ TAKICH FILMOW

a golden era horroru powroci !!




użytkownik usunięty
aproxx

Ja to widzę tak: Pierwsza historyjka bardzo słaba, w zasadzie nic z niej nie zapada w pamięć, kilka fajnych masek i to wszystko. Druga historyjka miała fajnie budowane napięcie, ale wszystko szlag trafił jak pojawił się beznadziejnie wyglądający ufok. Trzecia historyjka na stacji benzynowej była najlepsza pod każdym względem. Na plus też jest to co działo się pomiędzy oglądaniem kasety, ale i tak całość byłoby mi ciężko wyciągnąć na 6/10.

ocenił(a) film na 6

Mam identyczne odczucia. Pierwsza historia 4 +, słabo. Druga 6-, bo klimat na początku był świetny, a potem jak sama napisałaś wszyatko się zepsuło. 3 historia to dla mnie prawdziwa miazga, 8,5 dla niej jednej polecam każdemu obejrzeć film. No i jeszcze historia łącząca 7 bo nie raz mamy niezłe napięcie, a końcówka też bardzo dobra. Arytmetyczna średnia gdzieś koło 6,5 i taka też jest moja ocena.

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 9
aproxx

Zgadzam się z Tobą w 100%%%% oglądałem naprawdę bardzo dużo horrorów ... na 1 miejscu u mnie był Shutter ( oglądałem go bez głosu bo są wstawki w których od zaskoczenia można zejść na zawał ) a jeśli chodzi o All Hallows Eve... super psychodela fajne wątki tematyki ''gore'' ... a końcówka ... totalna miazga !!!! mam 23 lata a musiałem wyłączyć film. XD ehh ta wyobraźnia i psychika ;) do tej pory się zastanawiam czemu taka mała nota .

ocenił(a) film na 8
siemkanarka

Nie rozumiem za bardzo po co oglądasz horrory, skoro tak się na nich boisz.

siemkanarka

shutter jest slabe obejrzyj lepiej Grudge

ocenił(a) film na 7
aproxx

Panie, poleć slashery, coś w stylu Hellraiserów najlepiej.
Widziałem:

Uśpiony obóz
Evil Dead (cała seria + remake)
Martwica mózgu
Phantasm
Mordercze klowny z kosmosu
Atak pomidorów zabójców
W mroku pod schodami (choć ciężko nazwać to horrorem czy slasherem, ale klimat ma)
Jack Frost
Władca lalek
Laleczka Chucky (wszystkie)
Hellraiser (wszystkie poza ostatnią)
Halloween
Piątek 13
Koszmar z ulicy Wiązów (zostały mi dwie części)
Krzyk

Coś jeszcze sztandarowego powinienem zobaczyć?

ocenił(a) film na 7
mr_wall

Zapomniałem o jednym z moich ulubionych filmów: "The Toxic Avenger" i tych samych reżyserów "Poultrygeist: Noc kurczęcich trucheł"

ocenił(a) film na 7
mr_wall

Trudno mi cos wybrac, bo nie sprecyzowales sie dokladnie. Na moje wszystkie filmy, ktore wymieniles sa zupelnie z innej beczki ...

Just Before Dawn
Slaughter High
Cutting Class
Sorority House Massacre II
House On Sorority Row
Hollow Gate
Curtains
Destroyer
The Wind


tak na dobry poczatek ... wszystkie te tytuly wyszly u nas na vhs, rzucilem pierwsze lepsze, ktore zobaczylem u siebie na regale ... ale sa to filmy, ktore mi sie bardzo podobaja.

ocenił(a) film na 7
aproxx

Ok, dziękuje Ci bardzo. :) Zobaczę je i wówczas zgłoszę się po kolejne. :)

użytkownik usunięty
mr_wall

Poza wymienionymi, to jeszcze: The Texas Chain Saw Massacre [1974], My Bloody Valentine [1981], Maniac [1980], Candyman [1992], The Prowler [1981], Black Christmas [1974], Pumpkinhead [1988], My Soul To Take [2010], The Funhouse [1981], Silent Night, Deadly Night [1984], Rovdyr [2008], Fritt vilt [2006], Urban Legend [1998], The Burning [1981], I Know What You Did Last Summer [1997], Trick 'r Treat [2007], Madman [1982], Hatchet [2006], Eaten Alive [1977], A Bay of Blood [1971], Prom Night [1980].

Jak obejrzysz i będziesz chciał kolejną porcję, to pisz.

ocenił(a) film na 7

Ok, dzięki wielkie. :) Z wymienionych widziałem The Texas Chain Saw Massacre, ale to lata temu. W każdym razie remake był bardzo słaby i nie wspominam go zbyt dobrze - usnąłem 3 razy i 3 razy w tym samym momencie. Ale wymęczyłem.

ocenił(a) film na 7
mr_wall

Jej, okazuje się, że część widziałem. "The Burning" dla mnie praktycznie nie różnił się od "Sleepaway Camp" [1983].

użytkownik usunięty
mr_wall

Jak dla mnie Podpalenie było bardziej podobne do Piątku 13-tego. A co do Teksańskiej to oryginał uważam za jeden z najlepszych slasherów ever, jego remake to chyba najlepszy remake po 2000 roku, a prequel z 2006 również mi się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 7

Wlasnie teksanskie masakry to jedne z najlepszych remakow jakie widzialem, czego nie mozna powiedziec o wielu innych przerobkach ...

użytkownik usunięty
aproxx

Z nowszych remaków również Klątwa i Ring bardzo mi się podobały i na tym się w sumie kończą dobre remaki.

ocenił(a) film na 7

http://www.filmweb.pl/film/Ocalenie-2006-285795/descs

ten luknij

użytkownik usunięty
aproxx

dzieki tobie i maniaczce horrorow mam co ogladac, dzieki wielkie wam. a tak poza tym to masz te filmy co wymieniles oryginalne na vhs?

ocenił(a) film na 7

Tak i wybralem je wszystkie praktycznie z jednego szeregu z regalow na scianie, a takich szeregow jest sporo na scianie. Tylko cutting class dodalem z pamieci jak tylko zobaczylem slaughter high, bo to identyczny klimat, a film nigdy u nas nie wyszedl, a wielka szkoda. Z wiekszoscia filmow kolezanki sie zgodze The Powler genialny horror podobnie jak Madman, Funhouse czy SIlent Night Deadly Night ... Jednak sadzilem, ze bedziesz znal takie tytuly wiec skupilem sie na mniej znanych. Co do nowszych to tylko Trick r Treat ma ten fajny stary klimat, pozostale juz nie bardzo.

My soul to take byl ciekawy ale jednak widac juz w nim ta nowoczesnosc az za mocno o I know what u did last summer nawet nie wspomne bo ten film bylby dobry jesli szukalbys czegos ala Oszukac Przeznaczenie ... :D

Luknij tez slasherek, z ostation ogladanych ...

http://www.filmweb.pl/film/Wyliczanka-1986-147658

użytkownik usunięty
aproxx

tzn akurat na horrorach sie nie znam i o takich filmach jak madman, prowler czy slaughter high w ogole nie slyszalem, ale ciesze sie ze mozna tutaj znalezc ogarniete osoby w tym temacie;) problemem pewnie bedzie znalezienie tych filmow z lektorem ale moze chociaz napisy beda pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Zapomialem wspomniec o genialnej Pulapce Turystycznej ...

mr_wall

hellraiser to gniot poza 1 czescia to gniot

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones