Odtwórz Zwiastun nr 1 2:21

Zobacz Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie zwiastun

Film

The Man Who Invented Christmas

2017 1 godz. 44 min.
6,8 1 148
ocen
6,8 10 1148
1 179
chce zobaczyć
{"id":"787674","linkUrl":"/film/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+wynalaz%C5%82+Bo%C5%BCe+Narodzenie-2017-787674","alt":"Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/76/74/787674/7802675.2.jpg"}
Pisarz, inspirując się prawdziwym życiem i korzystając z wyobraźni, tworzy popularną powieść o świętach.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie
Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie (2017) Zwiastun nr 1 2:21
Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2017 | Film Film opowiada o magicznej podróży, która zaowocowała stworzeniem postaci Ebenezera Scrooge’a ([person=7647]Christopher Plummer[/person]), Tiny Tima i innych klasycznych bohaterów "Opowieści wigilijnej”. Ten wyreżyserowany przez [person=31862]Bharata Nalluri[/person] ("[film=431889]Niezwykły dzień Panny Pettigrew[/film]") film pokazuje, jak Charles Dickens ([person=191851]Dan Stevens[/person]) miesza rzeczywiste inspiracje ze swoją żywą wyobraźnią, aby wyczarować niezapomniane postacie i ponadczasową opowieść, na zawsze zmieniając sposób świętowania Bożego Narodzenia na ten, który jest nam obecnie znany.

Film opowiada o magicznej podróży, która zaowocowała stworzeniem postaci Ebenezera Scrooge’a (Christopher Plummer), Tiny Tima i innych klasycznych bohaterów "Opowieści wigilijnej”. Ten wyreżyserowany przez Bharata Nalluri ("Niezwykły dzień Panny Pettigrew") film pokazuje, jak Charles Dickens (Dan Stevens) miesza rzeczywiste inspiracje zeFilm opowiada o magicznej podróży, która zaowocowała stworzeniem postaci Ebenezera Scrooge’a (Christopher Plummer), Tiny Tima i innych klasycznych bohaterów "Opowieści wigilijnej”. Ten wyreżyserowany przez Bharata Nalluri ("Niezwykły dzień Panny Pettigrew") film pokazuje, jak Charles Dickens (Dan Stevens) miesza rzeczywiste inspiracje ze swoją żywą wyobraźnią, aby wyczarować niezapomniane postacie i ponadczasową opowieść, na zawsze zmieniając sposób świętowania Bożego Narodzenia na ten, który jest nam obecnie znany.

boxoffice
$5 676 487 w USA
studio
Mazur / Kaplan Company / Mob Film Company, The / Parallel Films / Więcej...
data produkcji
2017
tytuł oryg.
The Man Who Invented Christmas
inne tytuły
Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie Polska
The Man Who Invented Christmas Australia Fidżi Malta Nowa Zelandia Papua Nowa Gwinea
L'Homme qui inventa Noël Kanada
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Dublinie i hrabstwie Wicklow (Irlandia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • przepiękny

  olivka_7 ocenił(a) film na 9

  dla wielbicieli opowieści wigilijnej - zakochają się w tym filmie

 • Piękny i wartościowy

  Julian_Mach ocenił(a) film na 8

  O tym, że Charles Dickens był cudownym i niepowtarzalnym pisarzem, nie trzeba przekonywać nikogo z jego wiernych czytelników, do których i ja należę. Otwierający literacką karierę Dickensa "Klub Pickwicka" był olśniewającym debiutem młodego (24-letniego!) człowieka, a kolejna powieść - "Olivier ... więcej

  5
  • Dobry film.

   Arnold_Miller ocenił(a) film na 7

   Film naprawdę jest dobry.Co tu się rozpisywać-trzeba zobaczyć.No chyba,że komuś nie podobała się produkcja Opowieść Wigilijna to ten film,też mu się nie spodoba.

   2
   • Widzę, że gra tutaj papież i Kevin Spacey 2.0

    Wojtini21

    A w Polsce premiery się nie doczekamy. Cóż.

   • POLSKI TYTUŁ

    kielon12

    jak powstała opowiesć wigilijna

    1