PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4830}
7,9 9 641
ocen
7,9 10 1 9641
7,8 21
ocen krytyków
Człowiek na torze
powrót do forum filmu Człowiek na torze

Arcydzieło!!! 

ocenił(a) film na 10

Genialny film bez słabych stron. Wszyscy aktorzy zagrali rewelacyjnie, na kolana zaś powaliła mnie gra Kazimierza Opalińskiego. Bardzo wciągająca fabuła, idąca w parze z ciekawą konstrukcją filmu. Zaiste, prawdziwe polskie kino, którego dzisiaj nie uświadczysz.

użytkownik usunięty
ebleble

Zygmunt Zintel aktor grający Sałatę zagrał dla ciebie rewelacyjnie? :D Jak dla mnie ta gra jest BARDZO mało przekonująca, żeby nie powiedzieć fatalna.

ocenił(a) film na 9

Zygmunt Zintel stworzył jedną z najlepszych ról w tym filmie. Zaraz po Opalińskim.

ocenił(a) film na 8
ebleble

Opaliński rzeczywiście zagrał rewelacyjnie!. Reszta zagrała tylko dobrze. Nie sposób fascynować się jakąkolwiek inną rolą w tym filmie.

ocenił(a) film na 3
ebleble

Trzeba byc skonczonym mentalnym de/bilem zeby prokomunistyczny gniot nazywac arcydziełem.
Nie umieli nawet porzadnie nakrecic sceny gdzie parowóz uderza Opalińskiego. Tylko manekina postawili hahahaha.

ocenił(a) film na 10
mike_hellboy

A gdzie ten film jest prokomunistyczny?

ocenił(a) film na 10
Sokowa_Ota

Dokładnie małolat chyba nie kuma okresu komuny nazywając ten fil prokomunistycznym gniotem. Istotnie można wręcz odwrotne wnioski wyciągnąć z tego filmu do czego prowadzi propaganda totalitarna i ślepe współzawodnictwo.

ocenił(a) film na 9
finaldestruction

On chyba z tych, co każdą rzecz powstałą w latach 1945-89 uważają za prokomunistyczną :)

mike_hellboy

Prokomunistyczny? - Scena zebrania i sprzeciw Orzechowskiego w takim razie by nie przeszła.

ocenił(a) film na 8
mike_hellboy

Prokomunistyczny? Przecież komuna to jest drugo- czy nawet trzeciorzędny aspekt tego filmu i nie ma żadnego wpływu na opowiadaną historię i jakość filmu. Każdy film z tamtego okresu opisujący stosunki w pracy, musiał mieć rady zakładowe, partię, towarzyszy, masówki i wyrabianie norm, bo takie były realia w PRLu. Łatwo oceniać z dzisiejszej perspektywy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones