PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506486}

Czarna Wenus

Venus noire
6,7 3 186
ocen
6,7 10 1 3186
Czarna Wenus
powrót do forum filmu Czarna Wenus

czarny świat

ocenił(a) film na 8

myśli się o tym filmie w i po seansie, a to najistotniejsza funkcja kina, dawno nie widziałem
takiej postaci jak Sara, nie było sceny w filmie gdzie zaistniałby na jej twarzy uśmiech, Ci
ludzie którzy się pojawiają, obiecują dobrą pracę, pieniądze, sławe, gdy zaczyna Jej
nieodpowiadać wykownywana praca, próbuje postawić na swoim, niezgodzić się na takie
traktowanie"Ci" ludzie wykorzystują najpierw zmyślne metody, żeby zmanipulować Sarę, np.
wmawianie że praca wymaga poświęceń, potem wróci i kupi ziemię czy zdania typu: to mnie
wszystko zawdzięczasz, gdy nawet te techniki nie zadziałają pozostaje zmusić Ją do
posłuszeństwa przemocą, co Sarę już całkowicie pozbawia poczucia własnej wartości,
sensu życia, jej wyraz twarzy pokazuje najdobitniej jaki ból nosi w sobie, ten ból, złamanie,
obojętność rośnie z każdą minutą filmu, by doprowadzić do smutnego finału, wstyd mi za
ludzi typu Cezar, myślałem, żę Sara znaczy coś dla niego więcej niż tylko pieniądze, które
dzięki niej zarabiał, myślałem że ma jakieś granice, których nie przekroczy, jednak się
myliłem, takie wykorzystywanie ludz (niewolnicza praca, prostytucja) ma miejsce także
dzisiaj i będzie miało miejsce dopóki będzie popyt, dlatego zawsze trzeba pamiętać, że na
końcu jest żywy człowiek, który cierpi i trzeba się temu przeciwstawiać

kamill1988

bez przesady jak pojawili sie ludzie którzy chcieli jej pomóc (rozprawa sądowa), to ją odrzucila, chęc zysku ookazala się dla niej ważniejsza

ocenił(a) film na 8
milenasy

Oooooj się nie zgodzę. Moim zdaniem ona się bała! Od początku widać było, że jej aż tak na hajsie nie zależy. Ten typ tak jej do głowy nakładł, że bała się jego reakcji i odrzucenia. Kogo oprócz tego białasa miała? Nikogo. Nie znając świata, w którym się znajduje (a w szczególności języka) też bym się cholernie bała, zaufać obcym ludziom z pewnością również, bo skąd pewność, że oni nie chcą dla mnie jeszcze gorzej.

Rudziak89

Dokładnie.

ocenił(a) film na 10
eSheba

Pamiętajmy ,że był to początek XIX wieku,a prawo wtedy było bardzo umowne.
Kolonialiści mają dużo istnień na sumieniu.
Przerażający byli też naukowcy. Trudno nie nazywać ich "łowcami skór"..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones