film

Czekając na cud

Noel
2004
1h 36m
6,5 10 733
oceny
6,5 10 1 10733
Kilku mieszkańców Manhattanu dzięki wzajemnej pomocy próbuje odkryć znaczenie świąt Bożego Narodzenia. więcej mniej
Czekając na cud zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czekając na cud
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:36:15 https://fwcdn.pl/webv/41/32/14132/thumbnail.14132.4.jpg https://fwcdn.pl/video/109311/noel_trailer.360p.mp4

Film ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu, którzy w okresie bożonarodzeniowej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom. Dzięki niewielkiej wzajemnej pomocy odkrywają na nowo znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Życie osobiste Rose (Susan Sarandon) rozpada się w przeciwieństwie do sukcesówFilm ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu, którzy w okresie bożonarodzeniowej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom. Dzięki niewielkiej wzajemnej pomocy odkrywają na nowo znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Życie osobiste Rose (Susan Sarandon) rozpada się w przeciwieństwie do sukcesów odnoszonych na polu zawodowym. Obarczona wspomnieniami niedawnego rozwodu oraz opieką nad chorą matką dochodzi do wniosku, że jest beznadziejna i samotna. Wtedy jej świąteczna depresja zostaje przerwana przez Charliego (Robin Williams) - nieoczekiwanego przyjaciela, który przypomina jej, że nikt tak naprawdę nie jest sam podczas Święta Bożego Narodzenia. Nowojorski policjant Mike Riley (Paul Walker) chce spędzić święta ze swoją narzeczoną Niną (Penélope Cruz). Jednakże przez swoją chorobliwą i bezpodstawną zazdrość doprowadza do tego, że Nina odchodzi, by szukać pociechy wśród rodzinny i zastanowić się nad przyszłością ich związku. Podczas jej nieobecności Mike uczy się z tragicznej przeszłości obcego człowieka, Artiego (Alan Arkin), do czego może doprowadzić go ta zazdrość. Jules (Marcus Thomas) ma tylko jedno szczęśliwe bożonarodzeniowe wspomnienie, gdy miał czternaście lat. Dziś jako sprawiający kłopoty dwudziestolatek postanawia odzyskać to szczęście, ale najpierw musi znaleźć odwagę, by zmierzyć się z przeszłością.

studio
Code Entertainment / Neverland Films / Red Rose Productions LLC
tytuł oryg.
Noel
inne tytuły
Kiedy Rose weszła do biura, powiesiła swój czerwony beret i płaszcz na wieszaku. Ale, kiedy od niego odeszła, beret spadł na podłogę. W następnym ujęciu widzimy jak Rosa siada przy biurku, a beret znowu wisi na wieszaku.
Film nakręcono w Montrealu (Kanada) i w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Susan Sarandon, która mieszka w Nowym Yorku (USA), podróżowała między domem a planem filmowym w Toronto (Kanada) samolotem. Podróż ta zabierała zazwyczaj 45 minut. Pewnego razu lot powrotny zamienił się w ponad 14-godzinną męczarnię z powodu śnieżycy, która sparaliżowała większość Wschodniego Wybrzeża.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wyjątkowy

ocenił(a) film na 9

Przeryczałam cały film. Jeszcze bardziej mi smutno, kiedy pomyślę że Paula już nie ma z nami :(

Niezwykły film z głębokim przesłaniem i szczęśliwym zakończeniem. Wspaniała obsada aktorska znakomicie wprowadza w świąteczny nastrój:)

dobry, życiowy

ocenił(a) film na 7

polecam , choć łzy mogą pokapać ...

Taka dewiza pewnie przyświecała autorom filmu.
Genialna obsada (kompletnie nie zauważona na stronie filmwebu)...
Ciekawe wątki, magia, ciepło, cuda....
Warto obejrzeć w świątecznym, zimowym okresie :)

i nudnego filmu to ja dawno nie widziałam. Skusiły mnie opinie, ktore tutaj przeczytałam. Jedynie Susan Sarandon i Robin Williams wynagrodzili mi choć troche 2h nudy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones