Chazz Palminteri 

Calogero Lorenzo Palminteri

7,9
5 502 oceny gry aktorskiej
Chazz Palminteri
Aktor, reżyser, producent, scenarzysta,Palminteri przez prawie dwie dekady próbował wtargnąć do zamkniętego światka elit aktorskich Broadwayu. Pracował w nocnych klubach, występował na scenach off - broadwayowskich, chwytał role w telewizji. Przez prawie osiem lat po skończeniu szkoły średniej grywał w pop bandzie po klubach hotelowych i pubach. W Los Angeles zagrał kilka ról w telewizyjnych serialach, m.in. w "Hill Street Blues" czy w "Dallas".Wielki przełom w jego karierze nastąpił po tym jak napisał i wystawił w teatrze L.A.'s West Coast Ensemble autobiograficzną sztukę "Opowieści z Bronxu".
Tam zobaczył spektakl Robert De Niro ,pomógł Chazzowi w zmaganiach z producentami hollywoodzkimi ,któży chcieli zrobić kasowy film,dzięki jego wstawiennictwu Chazz miał zagwarantowaną główną rolę obok samego De Niro, który podjął się debiutu reżyserskiego. Rok później,zagrał rolę gangstera w filmie Woodego Allena "Strzały na Broawayu" (1994), za co został uhonorowany nominacją do Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.
Z żoną ma dwoje dzieci,córka Gabriella Rose ur.2001r. i syn Dante Lorenzo ur.1995r.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 maja 1952

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 189 cm

Independent Spirit
Zdobył Independent Spirit, inną nagrodę oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona <a href="http://www.filmweb.pl/Person?id=50218">Gianna Ranaudo</a> (od 06.06.1992), 2 dzieci: syn Dante Lorenzo (ur. 11.10.1995), córka Gabriella Rose (ur. 25.12.2001)
Był brany pod uwagę do roli Deana Martina w filmie "Ludzie rozrywki". Ostatecznie angaż otrzymał Joe Mantegna.
W 2002 roku wystąpił w reklamie napoju Vanilla Coke.
Był rozważany do użyczenia głosu Hopperowi w filmie "Dawno temu w trawie". Angaż otrzymał Kevin Spacey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych