PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4808}

Czerwony świt

Red Dawn
5,7 4 083
oceny
5,7 10 1 4083
5,7 3
oceny krytyków
Czerwony świt
powrót do forum filmu Czerwony świt

My (Układ Warszawski). Co prawda film to typowa propagandówka mrocznych czasów reagana mając wzbudzić nienawiść do Kuby i Nikaragui (jest tu przedstawiona jako jakaś potęga) gdzie USA w realu wpierało terrorystów przeciw legalnym władzom podobnie jak dziś w Syrii. Do tego przedstawiająca naszych ówczesnych sojuszników w bardzo złym świetle, no ale cóż gdzieś ta amerykańska propaganda musiała być, zwykle propaganda pokazuje Amerykańców jako zwycięzców, tutaj miała oczernić ZSRR i sojuszników.
Ale ogólnie samo pokazania skopania jankeskich tyłków bardzo fajne. :o)

ocenił(a) film na 5
doktoralban

Ale z taką rosyjską propagandą do wypad z tego portalu.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Rosjanie to nasi słowiańscy bracia, obok Białorusinów, Czechów i Słowaków najbliższy nam naród. A USA to najgorsze barachło tego świata, od czasu upadku III Rzeszy.

ocenił(a) film na 5
doktoralban

Taa bracia, którzy przez całą historię nas najeżdżali, grabili, odmawiali prawa do własnego państwa. Mam nadzieję, że chociaż nie wypisujesz tych bzdur za darmo tylko za garść rubli.

użytkownik usunięty
doktoralban

Tacy z Rosjan Słowianie jak z nas np. Goci; są potomkami Waregów ze Skandynawii.

użytkownik usunięty
doktoralban

Za małolata lubiłem ten film, traktując go jako coś w rodzaju prequela do jednego z moich ulubionych filmów ze ś.p. Swayzem "Stalowy Świt". Gdy jednak próbowałem go sobie jakiś czas temu odświeżyć, po 30 minutach odpuściłem. Nie wytrzymał próby czasu, a brak jakiegokolwiek sensu, dosłownie powala. Ratuje tego gniota tylko gra Patricka i Jeniffer. Nie będę się tu rozpisywał ale podam kilka komicznych, wręcz sytuacji w filmie. 1. Jakim cudem Rosjanie, Kubańczycy i ich sojusznicy opanowali każde, sory za wyrażenie, zadupie w USA, jak na to wyglądało? Może jeszcze gdyby sprzymierzyli się z Chińczykami ale ci w filmie byli ich wrogami. 2. Jeden amerykański helikopter wykańcza całą barykadę wroga i ostro daję się we znaki okupantom w mieście, rozwalając przy okacji (co również jest typowo amerykańskie) pół własnego miasta. W takiej sytuacji możliwość pokonania, nawet części wojsk amerykańskich wydaje się bardziej nieprawdopodobna 3. Banda gówniarzy stawia czoła, z powodzeniem, nie tylko regularnym, wyszkolonym żołnierzom (zważywszy nawet na jakość rekruta w krajach Ameryki Południowej) ale doskonałym żołnierzom Spetnatzu. Gdzie w tym wszystkim znajduje się, jeśli nie wojsko USA to chociaż Gwardia Narodowa?To tylko kilka przykładów niedorzeczności tego propagandowego gniota. Może macie jakieś inne spostrzeżenia w tej kwestii? Chętnie podyskutuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones