PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630993}
7,2 25 019
ocen
7,2 10 1 25019
6,2 6
ocen krytyków
Długi, wrześniowy weekend
powrót do forum filmu Długi, wrześniowy weekend

Chodzi mi tutaj o liczbę poszlak, które mogły skłonić mieszkańców do wezwania policji, do "gadania na ten temat" i tak dalej.
W dniu odjazdu lub przeddzień miało miejsce bowiem kilka dziwnych rzeczy:
- dziewczynka dowiedziała się kto jest z matką chłopca
- sąsiadka nakryła nieznajomego mężczyznę POD NIEOBECNOŚĆ wszystkich domowników
- chłopiec napisał zapewne dziwnie brzmiący list do ojca, że wyjeżdżają do Kanady
- podczas wypłaty najpierw nieobecność w szkole tłumaczyli bólem zęba chłopca a zaraz później "wyjazdem dalekim"
- no i policjant, który podwiózł chłopca też mógł się zdziwić pustym mieszkaniem i dziwnym zachowaniem kobiety

Wiedzieliśmy, że niestety nie może im się udać.

ocenił(a) film na 6
BUNCH

1. dziewczynka na pewno tego nie zrobiła, pełniła inną funkcję w tym filmie
2. dialog w banku di nic innego jak odniesienie do ucieczki Franka ze szpitala, czyli obrócenie prawdy w żart.
3. gdyby coś podejrzewał, inaczej by zareagował.

także moim zdaniem zostają 2 opcje :)

druid_3

Czytałam książkę, na której podstawie jest film. Niestety, dziewczynka. ;-)

ocenił(a) film na 6
Linka_xD

ale co ma książka do wizji Reitmana?

druid_3

Upss. Z wywiadów wynika, że starał się być dość wierny oryginalnej historii (zresztą, sama Joyce Maynard, autorka, była podobno dość częstym gościem na planie). Jak wspomniałam, znałam tę historię jeszcze przed premierą filmu, więc może dlatego nie skupiałam się aż tak mocno na tych elementach fabuły, które nie zostały powiedziane wprost.

Aww, anyway, przepraszam jeśli popsułam zabawę. Bynajmniej nie to chciałam osiągnąć wtrącając się do tematu. Może po prostu źle zinterpretowałam ideę tego wątku.

Pozdrawiam. ;-)

ocenił(a) film na 6
Linka_xD

nie ma sprawy. :)
ja miałem tak trochę z "Kongresem".

użytkownik usunięty
Linka_xD

Po obejrzeniu filmu byłem przekonany, że to koleżanka przynosząca ciasto wezwała policję, albo ojciec dzieciaka. A tu taka niespodzianka...

ocenił(a) film na 5

W filmie ten wątek jest porzucony, ale jeśli zrobiła to dziewczynka, to właśnie przez chęć na zatrzymanie chłopca. Jednak reżyser wprost tego nie sugeruje, stąd akurat w tym względzie mógł nie trzymać się książki. Mi film się podobał i miał swój klimat. Na nie jedynie zakończenie - zbyt szybkie i pozbawione już rytmu odhaczenie dalszych losów postaci.

BUNCH

W ksiazce bylo , ze to syn puscił pare ... Nie moge uwierzyc ze to przeczytalam ksiazka o niczym! Filmu nie chce ogladac!

ocenił(a) film na 8
BUNCH

pal szesc kto wsypal ale przynajmniej sam koniec pozytywny a nie "ambitny dramat"

glandyth

Nie rozumiem :)

BUNCH

A ja rozumiem :-)

użytkownik usunięty
dayen

Ja rowniez. Dzis utwory z tragicznymi zakonczeniami sa "te dobre", a inne sa "te zle". Doskonale te glupotke napietnowano w Przypadek Harolda Cricka (swietne kino), jednak w taki sposob, ze nie mozna jej po czesci odmowic prawdy. ;)

użytkownik usunięty
BUNCH

Jesli tak logicznie postrzegac film, ich problemem bylo to, ze nie byli asami wywadu. Nie potrafili takze przekonujaco klamac i udawac. Sytuacja banalna do opanowania, a jednak potkneli sie na wszystkim, na czym mozna bylo sie potknac. Przecietni ludzie w nieprzecietnej sytuacji - marne szanse powodzenia i sukcesu, jak to bywa czesto w zyciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones