PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630993}
7,2 25 019
ocen
7,2 10 1 25019
6,2 6
ocen krytyków
Długi, wrześniowy weekend
powrót do forum filmu Długi, wrześniowy weekend

Przypominam niektórym tu osobom, że film jest adaptacją książki, choć każda jedna adaptacja zawsze spłyca każdą książkę, jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby ktoś to zrobił dobrze.
Ale do rzeczy, pierwsze pół godziny filmu jest tak nakręcone, że ma się wrażenie, że relacje łączące Franka z Adele i Hankiem są wynikiem strachu. W książce nigdy wprost Frank nikomu nie groził, od razu, w supermarkecie kiedy poznaje Adele i jej syna jest między nimi nić porozumienia. Związał Adele nie sznurem, a jej jedwabnymi apaszkami... Zakochali się w sobie i chcieli być razem, całą sytuację popsuł fakt, że Henry odtrącił koleżankę z biblioteki, to ona doniosła na Franka, a wygraną nagrodę przeznaczyła najprawdopodobniej na czesne szkoły artystycznej (źle skończyła). Po wyjściu Franka z więzienia często widywali się z Hankiem i jego rodziną, a Adele zaczęła pracę w domu seniora jako instruktorka tańca. To tyle. Film jest namiastką książki, choć i tak nie jest złą produkcją.

użytkownik usunięty
karola_korys

Poszukałam, u nas wydane jako "Ostatni dzień lata". Może i dobrze, bo święto Pracy, które na ten dzień w USA wypada, trochę inaczej nam się kojarzy i ten tytuł nic by nie mówił. Zachęciłaś mnie do sięgnięcia po książkę... Choć film bardzo mi się podoba, jest leniwy, a zarazem subtelnie przepełniony emocjami (i wcale nie chodzi o jakieś napięcie seksualne, choć ono też obecne)

film był fajny, fajnie dobrani aktorzy, bo i Winslet lubię, a i Brolina lubię od czasów Goonies :D można nadać konkretny wygląd postaciom. Ale ja ogólnie książki wolę, tak samo mam np z Siedem Minut po Północy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones