PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 883
oceny
8,2 10 1 114883
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Po ciekawych momentach były momenty długiej nudy, ale sama akcja nawet dobra, choć widziałem lepsze filmy gangsterskie.

Mrowa1916

A jakie ?

ocenił(a) film na 7
kondi143

Dużo by pisać przede wszystkim Ojciec Chrzestny, Donnie Brasco, Prawo Bronxu i Droga do zatracenia

użytkownik usunięty
kondi143

Nie spodziewaj się czasem uzasadnienia. Wszyscy wiemy, że Ojciec Chrzestny jest najlepszy, ale czemu? Eee... Bo jest najlepszy!

ocenił(a) film na 7

Bo jest w nim ciekawa fabuła, akcja trzymająca w napięciu i świetna gra aktorska (nie mówię, że w tym filmie jej nie było)

ocenił(a) film na 10
Mrowa1916

Dodajmy muzykę: tworzy klimat

ocenił(a) film na 9

A czemu ma uzasadniać skoro każdy na tym forum wyraża TYLKO I WYŁĄCZNIE swoje zdanie. Nikt nie ma wyłączności na nieomylność. Poza tym w jaki sposób 'lepszy'. Bardziej skomplikowany = lepszy? Więcej Oscarów = lepszy? z takimi a nie innymi aktorami = lepszy? Z muzyką Morricone a nie Roty = lepszy? Lepszy film jest taki, jaki Tobie się bardziej podoba. Nie ma innej kategorii 'lepszości'.

PS. Nie zgadzam się z opinią autora wątku, ale ma prawo do wyrażenia swojej opinii odnośnie tego, że film go znudził. Osobiście stawiam na pierwszym miejscu ex aequo Dawno Temu w Ameryce razem z drugą częścią Ojca Chrzestnego. Każdy w tym filmach znajdzie coś dla siebie, lecz moim zdaniem Ojciec Chrzestny ma trochę łatwiejszy przekaz.

PSS. Do wszystkich pseudointelektualistów, którzy mówią, że ktoś nie zrozumiał filmu i dlatego mu się nie podoba - KAŻDA interpretacja jest dobra pod warunkiem, że potrafisz ją logicznie uzasadnić, to nie jest matura, że musisz trafić w klucz.

użytkownik usunięty
morli

Trochę mnie irytuje ten owczy pęd ze starym chrzestnym, bo koło tego filmu to nawet stoi. Po nawałnicy postów o rzekomej wyższości OC na forum Goodfellas się kiedyś o to wykłócałem i niczego sensownego nie znalazłem, ciągle czekam.

ocenił(a) film na 9

Nie ma żadnej wyższości, albo komuś się podoba dany film albo nie. Ja jestem prostym facetem, mózg mi dobrze pracuje, ale filmy są dla mnie rozrywką - jak chcę dużo pomyśleć i spróbować rozłożyć dane dzieło na czynniki pierwsze, to zdecydowanie bardziej wolę książkę lub teatr. Kino ma mnie bawić, a przy tym filmie jest trochę myślenia, w Ojcu Chrzestnym jest wszystko klarownie wyłożone kawa na ławę. Poza tym lubię dyskutować o takich filmach, bo zauważyłem, że w polskiej części internetu są sami wybitni ludzie - znawcy sztuki, krytycy filmowi, pasjonaci muzyki klasycznej, poeci, dramaturdzy - sama śmietanka intelektualna kraju. To ja chciałbym wiedzieć kto do ku rwy nędzy siedzi w niedzielę na kanapie, dłubie w nosie i wpier dala schabowe oglądając M jak Miłość, bo coś mi się wydaje mało prawdopodobne, że nagle ci ludzie, którzy żłopią browary u mnie na osiedlu po powrocie do domu zaczytują się Kafką albo Sołżenicynem.

ocenił(a) film na 8
Mrowa1916

A ja w zupełności się zgadzam, ten film najlepiej z dłuższą przerwą, po pierwszych 2 godzinach ;)

ocenił(a) film na 10
Mrowa1916

Nie dobry tylko EPICKI!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones