PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 882
oceny
8,2 10 1 114882
8,6 33
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Nie wiem

ocenił(a) film na 7

Nie wiem jak go ocenić. Bardzo lubię filmy gangsterskie czy też dramaty i przy każdej okazji, jak obserwowałem wypowiedzi na tym forum odnośnie innych tego typu filmów pojawiały się komentarze typu: ale Dawno Temu w Ameryce to..., Dawno Temu w Ameryce to tam to... W końcu zebrałem się na obejrzenie tego filmu w towarzystwie kilku szklanek whisky i w sumie.. nie wiem co sądzić. [od razu mówię: spojler]

Nie wiem jak mam oceniać ten film. Momentami jego klimat jest naprawdę genialny, muzyka, ujęcia, gra aktorska. Niby jest chęć przekazania jakiegoś przekazu (wiem, masło maślane), ale to trochę za mało. Momentami film jest za wolny, akcja wygląda jakby miała miejsce w teatrze, a nie w świecie mafijnym. To co mnie zraziło to też pewne niedomówienia, pewne, że tak się wyrażę odstępstwa. Jak w tym momencie, kiedy Klucha rozmawia z blondyną w samochodzie, która przedstawia mu plan, żeby wsypać Maxa. I pada tam zdanie "Wiem że jesteśmy wrogami" coś tam coś tam i tak to bardzo jest tam chęć zaznaczenia, jakby naprawdę tymi wrogami byli. A w tym filmie, tak naprawdę ja do tego momentu nie miałem pojęcia poza jedną schadzką, żeby oni jakimiś wrogami mieli być. Zakończenie też jest jakieś takie .. nijakie, bezbarwne.

Astrains

Niedomówień nie było, po prostu niezbyt uważnie obejrzałeś film albo coś Ci umknęło. A dla mnie zakończenie to był majstersztyk, nie wiem jak można powiedzieć o nim bezbarwne... I jedyną w pełni zasłużoną oceną dla filmu jest 10, inne będą krzywdzące.

ocenił(a) film na 7
pawbab

Niedomówień nie było? A kilkanaście lat (z tego co pamiętam to 12) za zabójstwo dwojga ludzi, w tym jeden z nich był policjantem, to wg Ciebie nie niedomówienie? Nic mi nie umyka, bo ja filmy oglądam bardzo uważnie. Zakończenie było takie jak cały film. Powolne, nic w sumie mnie w nim nie zachwyciło ani nie powaliło na kolana.

I to Twoja opinia, że inne oceny niż 10 dla tego filmu będą krzywdzące. Ja go za arcydzieło nie uważam, co więcej uważam, że 10 to duża przesada w kierunku tego dzieła.

Astrains

No cóż, na to już nic nie poradzę. :)

ocenił(a) film na 7
pawbab

no ja również, masz swoje zdanie oparte o własne odczucia, ja mam swoje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones