PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 883
oceny
8,2 10 1 114883
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Kto zabił tą dziewczynę na początku filmu i kto pobił tego grubasa i dlaczego szukali Noodles'a (o ile to go szukali). Jak mi to ktoś wytłumaczy (ale proszę nie rozpisywać się na miliard stron) to byłbym bardzo wdzięczny. Może wtedy też podniosę ocenę, bo mnz. przez to chyba film nie do końca rozumiem.

aha jeszcze ta śmieciarka pod koniec... Max tam wskoczył, czy wrzucił pieniądze, o co tam chodzi?

stones

"Kto zabił tą dziewczynę na początku filmu i kto pobił tego grubasa i dlaczego szukali Noodles'a (o ile to go szukali). Jak mi to ktoś wytłumaczy (ale proszę nie rozpisywać się na miliard stron) to byłbym bardzo wdzięczny. Może wtedy też podniosę ocenę, bo mnz. przez to chyba film nie do końca rozumiem."
http://www.filmweb.pl/film/Dawno+temu+w+Ameryce-1984-1038/discussion/kim+byli+Ci +ludzie+na+początku,1991484

"aha jeszcze ta śmieciarka pod koniec... Max tam wskoczył, czy wrzucił pieniądze, o co tam chodzi?"
Wskoczył tam. Liczba na śmieciarce - 35. 35 lat poszło w zapomnienie.

Następnym razem polecam jednak przejrzeć forum tego filmu, bo takie pytania padają w co drugim wątku ;)

Gdybyś jeszcze czegoś nie rozumiał, może się przydać - http://www.film.org.pl/prace/dawno_temu_w_ameryce.html

Sebu_BGZ

-możliwe spoilery-
No to widzę, że nie tylko ja mam problemy z zrozumieniem poszczególnych scen :P
- "Kto zabił tą dziewczynę na początku filmu i kto pobił tego grubasa i dlaczego szukali..."
- "Z tego co pamiętam to wspólnicy ludzi z którymi miał wykonać napad."
O jaki napad chodzi, ten na ten bank, którego Noodles chciał powstrzymać, czyli ludzie Maxa? Wcześniej w ogóle nie była mowa o jakichś tam dodatkowych wspólnikach, to skąd oni się nagle wzięli? Mieli to zrobić razem z tą swoją grupką przyjaciół...

stones

b) Max mógł współpracować z Frankie Manoldim i mogli to być jego luzdzie
c) To była narkomańska wizja, tak jak to, co dzieje się 35 lat później.

Sebu_BGZ

Czyli Max wynajął ludzi do zabicia Noodles'a a pod koniec filmu Max go prosi o to by go zabił :/ troszkę bez sensu...

Sebu_BGZ

aaa dobra, chyba już rozumiem, teraz to daje większy sens, dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones