PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302192}
6,9 19 366
ocen
6,9 10 1 19366
Death Note: Notatnik śmierci
powrót do forum filmu Death Note: Notatnik śmierci

Przez ostatni tydzień oglądałem anime Death Note, dzień po obejrzeniu 37-go odcinka, postanowiłem obejrzeć film - z ciekawości. Film niestety jest słaby, widać do chociażby po jakości wykonania jak i grze aktorskiej, która jest na bardzo niskim poziomie (najlepiej zagrał chyba tylko "L", bo od aktora grającego Lighta aż wieje tandetą i nieprofesjonalizmem). Nie czytałem mangi (jeszcze ;-)), ale scenariusz uważam za udany (są tak na podstawie anime, chociaż jestem świadom, że są między nimi pewne różnice).

Natomiast cieszę się, że nastąpiła kontynuacja fabularnego "Death Note'a", ponieważ druga część jest o wiele lepsze, widać że producenci mieli dużo większy budżet, bo i od strony audio-wizualnej jest o wiele lepszy od pierwszej części. Natomiast aktor grający Lighta nadal się nie poprawił, w wielu scenach uśmiechał się bez powodu, do tego grał bardzo nienaturalnie, tak więc:

Pierwsza część:
Scenariusz: 7.5/10
Fabuła: 9/10 (ale tutaj ukłony dla mangaki :D)
Aktorstwo: 5.5/10 (ocene podnosi chyba tylko "L")
Muzyka: 4/10 (praktycznie jej nie słychać).
Efekty i reszta: 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones