PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175124}

Deszcz

Rain
5,9 9 549
ocen
5,9 10 1 9549
5,9 7
ocen krytyków
Deszcz
powrót do forum filmu Deszcz

marzenie: deszcz, rzeczywistość: susza. maszyna do "urzeczywistniania" wyobraźni - symbol zaawansowanej techniki. a jednak wiedza nie szła w parze z dbałością o ziemię, stąd klęska, susza i brak wody. nie widać ludzi, być może ów człowiek jest ostatni. rzeczywiście rozkłada ręce, stoi po środku rozwiniętego, niczym nowy york miasta, ale wcale się nie uśmiecha, jest poważny, bo choćby bardzo chciał - nie zapomni, że tak naprawdę to tylko iluzja, chwilowe oszustwo bodźców. co dziwne, miasto nie wygląda jak z marzeń, choć pewnie mógł wykreować jakiekolwiek... latają helikoptery, nie ma drzew, zieleni, trawników, żadnych kolorów. kto wie, może właśnie tak wyglądało wcześniej miejsce, w którym teraz on wegetuje. może już nie mógł ujrzeć zieleni liści, kolorowych płatków kwiatów, przejrzystego nieba. może powietrze i ziemia były już bardzo zanieczyszczone, a tlen produkowano w laboratoriach(sic!)???

gratuluję panu Bagińskiemu.

użytkownik usunięty
Qniczynka

Doskonale napisane.

Zapraszam na mojego bloga. Umieściłem tam moje spostrzeżenia i odczucia względem 3 filmów Bagińskiego - "Deszczu", "Katedry" i "Sztuki spadania".

Pozdrowiska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones