PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30862}

Deszczowa piosenka

Singin' in the Rain
7,9 53 325
ocen
7,9 10 1 53325
8,0 30
ocen krytyków
Deszczowa piosenka
powrót do forum filmu Deszczowa piosenka

'singin' in the rain' czy 'west side story'? nie mam nic przeciwko 'deszczowej' ale urokiem do pięt 'west side story' nie dorasta;]! a Wy jak sądzicie?

ocenił(a) film na 10
zuziatello

uwielbiam "Singin In The Rain"! Jednak i dla mnie "West Side Story" pozostaje musicalem nr 1. Za nowatorstwo, bogactwo formy, muzykę Bernsteina... Zasłużył chyba na wszystkie oscary, jakie otrzymał. Inna sprawa, że nie mogę zrozumieć pominięcia "Deszczowej Piosenki" przez Akademię... Oba dzieła są kultowe i fenomenalne, ale to "WSS" było rewolucją wśród musicali.

Olu

Nienawidzę West Side Story. Pierwsze 10, 15 minut jest bardzo dobre, ale później... szkoda gadać. Po prostu nie mój typ musicalu.

Justyna_0288

ja uwielbiam 'deszczową..' ale 'w s s' po prostu kocham ;] nie wgłębiam się nawet w powody dlaczego, ale jest po prostu przepiękny ;)

ocenił(a) film na 10
zuziatello

Zavzęłam ogladać West side strory, niestey z powodu sesji "na raty". Trochę jeszcze potrwa, zanim dojdę do końca, ale do tego czasu jednak zachęcałabym Ciebie, żebyś jednak "wgłębiła się w szczegóły" dlaczego wss jest lepsze od singin. jestem bardzo ciekawa Twojej wypowiedzi, a jak obejrzę wss to też się tu wypowiem.

ocenił(a) film na 10
Madeleine29

Ok. Obejrzałam, dla mnie numerem jeden pozostanie nadal deszczowa, choć wss było ciekawe. Bardzo dobry film, zachwyciły mnie jego efekty i ciekawe pomysły na przedstawienie różnych scen, sposób kamerowania - duuuże brawa dla reżysera. Jednak akcja dużo lepsza jest w singin - w wss dużo jest scen moim zdanie za długich. W singing jednak wiele różnych rzeczy mnie zachwycało(stroje, akcja, humor, gra aktorska, choreografia) tutaj zwracałam głównie uwagę na nowatorstwo, a niektóre rzeczy mnie wręcz troszke irytywały.
Pozdrawiam. :))

ocenił(a) film na 10
zuziatello

Widzisz Zuzi wyższość "Singin' in the Rain" nad WSS/i wszystkimi innymi musicalami/polega na tym że deszczowa jest nie tylko musicalem.Jest też świetną komedią sytuacyjną,a przede wszystkim satyrą na kino w przełomowym momencie końca kina niemego i początków filmów dźwiękowych.A poza tym genialne kreacje G.Kellego/lepsza od Amerykanina w Paryżu" a nade wszystko Donalda O'Connora i Jean Hagen.Tego w WSS nie masz,Nathalie Wood jest śliczna ale śpiewa za nią Marni Nixon.

ocenił(a) film na 4
zuziatello

Wybór tylko z tych dwóch? Dla mnie najlepszym musicalem jest Hair.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones