PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706519}

Diabeł z trzema złotymi włosami

Der Teufel mit den drei goldenen Haaren
6,1 1 106
ocen
6,1 10 1 1106
Diabeł z trzema złotymi włosami
powrót do forum filmu Diabeł z trzema złotymi włosami

względem treści baśni i wcześniejszych jej adaptacji. W oryginale "dziecko szczęścia" nie
grało na skrzypcach, podstępny władca nie pasjonował się alchemią, królewna odegrała
znacznie mniejszą rolę i w ogóle było jej o wiele mniej w opowieści (tam była marginalną
postacią), główny bohater całą drogę pokonywał sam, babka diabła, gdy wyrywała włosy
diabłu, tłumaczyła się tym, że podczas iskania go zdrzemnęła się i przyśnił jej się koszmar i
dlatego we śnie odruchowo pociągnęła go za włosy, a król nie szedł tuż za młodzieńcem do
piekła i nie spotkał go tam.

Niemniej, wykonanie całkiem dobre, a i nasz Jakub Gierszał spisał się w roli głównego
bohatera.

Trojden

te baśnie są ogólnie poddawane inwencji twórczej scenarzysty, więc nie doszukiwałabym się w nich rozbieżności wobec oryginałów, bo zwykle jest ich po prostu za dużo. czasami je oglądam i się zastanawiam, czy ja faktycznie czytałam tę baśń, czy mi się tylko zdawało, że ją czytałam, bo tak wiele rzeczy mi się nie zgadza.

ocenił(a) film na 9
Trojden

Te zmiany są bardzo pożądane i ubogaciły całokształt. Ta wersja baśni jest najlepszą z tych produkcji niemieckiej puszczanych w TV Puls.
Gierszał bardzo zgrabnie, partnerująca mu aktorka również wypada świetnie. Spodobał mi się zabieg powiększonej roli Księżniczki, strzał w dziesiątkę. :)
Minusikiem jest skromny budżecik, ale to norma w tej serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones