Dandelion

1 godz. 37 min.
7,4 830
ocen
7,4 10 830
1 419
chce zobaczyć
{"type":"film","id":116634,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dandelion-2004-116634/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dmuchawiec
 • zdjęcia dobre, gra aktorska tez, ale fabuła i ogolny tok akcji baardzo nudny moim zdaniem. niemniej jednak uwazam, że można obejrzeć.

 • TurnMeOn Niestety, muszę się pod tym podpisać...

  Mniej więcej przez 3/4 filmu oczy same mi się zamykały, bo co się stało z fabułą? Cała akcja płynęła tak monotonnie, coraz bardziej, coraz bardziej... Z drugiej strony wszystkie większe i mniejsze wątki zaczęły walczyć o pierwsze miejsce: problemy wewnątrz rodziny głównego bohatera, konflikt pomiędzy Danny i matką, spór między Eddiem i jego bratem...

  Tylko co z tego wszystkiego wynika?

 • marceliola ocenił(a) ten film na: 4

  Purslane chyba nic nie wynika. ot taki film poetycko-dramatyczno-obyczajowy.

 • Quohog ocenił(a) ten film na: 6

  TurnMeOn Też uważam, że można obejrzeć, ale nie powiedziałbym, że to pozycja obowiązkowa, albo coś do czego warto wracać. Film porusza w gruncie rzeczy ciekawą tematykę, pokazuje bowiem jak rodzice w nieświadomy sposób wywierać mogą destrukcyjny wpływ na swoje dzieci. Ale nie robi tego w sposób porywający. Fabuła nie jest oryginalna, w dużej mierze niestety przewidywalna. Postacie tragicznie spłycone. Całe to pisanie o "poezji" i "metaforach" to gruba przesada. Piękne krajobrazy i szumiące łany zbóż nie wystarczają aby zapewnić filmowi odpowiedni klimat. Reżyserowi zabrakło wyczucia przy konstruowaniu postaci i zdarzeń. Czasami tak już jest, że jak się za bardzo chce o czymś opowiedzieć, to nie wychodzi.

 • TurnMeOn Gdzie można go obejrzeć nie mogę znaleźć?