PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108128}

Dni ostatnie

Latter Days
6,6 2 255
ocen
6,6 10 1 2255
Dni ostatnie
powrót do forum filmu Dni ostatnie

Miałem inne oczekiwania 

użytkownik usunięty

Myślałem, że to będzie jakiś dramat ze smutnym zakończeniem coś w stylu "Tajemnice..."
A tu zonk :P Bo i zakończenie pozytywne, a i cały film jakby nie był nakręcony po to by prezentować jakieś cierpienie, głębokie przemiany wewnętrzne itp. Owszem to było, ale pokazane... hm... bardzo płytko, powierzchownie... Spodziewałem się czegoś innego, a zobaczyłem na ekranie fajną opowieść zaserwowaną jako lekko strawne trochę kiczowate danie. Być może tak właśnie miało być? Być może to twórca chciał pokazać? Może moje oczekiwania zupełnie się rozminęły z tym co obejrzałem? Mimo wszystko mam pewien niedosyt... Ale film warty uwagi i na pewno obejrzę jeszcze nie raz. Dałem mu 6, ale po namyślę dal bym mu 6,5

ocenił(a) film na 6

Zgadzam się tez po opisie spodziewałem się czegoś więcej a tu raczej film klasy b. Historia i scenariusz są jak najbardziej Ok ale już samo wykonanie razie i od strony dialogowej i wizualnej. Być może chodziło o ograniczony budżet filmu, fajnie się ogląda, to taka bajka homoseksualna ze szczęśliwym zakończeniem - ale są zdecydowanie lepsze filmy w tym temacie jak choćby Wiszący ogród, Sebastian - ten z lat 70 oczywiście czy Oczy szeroko otwarte. Film wygląda jakby był zrobiony od niechcenia.

ariel27

Rzeczywiście budżet mógł być przyczyną, do tego najwyraźniej inne wyobrażenia o dramacie, niż moje. Może nie wiem, jak się żyje w kolorowym LA, gdzie ważniejsze są pozory, niż to, co człowiek ma w środku? Dla mnie tam było za plastikowo i za kolorowo, choć jak się okazuje kolorystyka była zamierzona. Z drugiej strony ciekawy temat i ładnie przedstawiony. To chyba właściwe określenie - ten film był ładny, szkoda, że nie poważniejszy. Może reżyser nie wiedział na co postawić - dobrą zabawę czy powagę, a może nie potrafił tego lepiej przedstawić. Tu jest film z planu, w którym twórcy mówią min. o budżecie i reakcji widzów: http://www.wesramsey.com/reel/latter_BTS.html
Ponoć po seansie ludzie z płaczem podchodzili do ekipy i im dziękowali za ten film, więc mimo cukierkowatości spełnia swoje zadanie, dlatego daje oczko wyżej.

Dzięki za przykłady filmów o podobnej tematyce, kiedyś zerknę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones