PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 173
oceny
8,0 10 1 45173
8,2 42
oceny krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Chyba w latach 60-tych media bardzo dużo mówiły o wojnie amerykańsko-rosyjskiej. Kubrick zrobił sobie z tego jaja. Co by było gdyby... jeden z generałów, który dostał stanowisko przez znajomości - okazał się kompletnym kretynem i szowinistycznym zagorzałym zwolennikiem wybicia wszystkich komunistów. Dodatkowo ludzkie pozostałości Hitlera w postaci pracujących w rządzie USA naukowców nakręcają całą zabawę.
Film dobrze obrazuje, że tak naprawdę prezydent USA to tylko kukiełka, która nic nie może zrobić. Może tylko prosić po kolei wszystkich uczestników dyskusji o wyjaśnienia :)

ocenił(a) film na 6
immanuel

Plus groteska mechanizmu wzajemnego zastraszania. Gdybym miał kiedykolwiek ukazać paradoks prowadzenia polityki wojennej i głupotę ludzką - nie zrobiłbym tego lepiej.
Jedna z lepszych komedii jakie, widziałem za swojej kadencji. Gorąco wszystkim polecam. To autoironia, która naprawdę daje do myślenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones