PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3464}

Dom przy Rillington Place 10

10 Rillington Place
7,4 1 321
ocen
7,4 10 1 1321
8,0 3
oceny krytyków
Dom przy Rillington Place 10
powrót do forum filmu Dom przy Rillington Place 10

Głupota tego małżeństwa nie znała granic. Szczerze mówiąc to mi tej laski nie było żal. Reszty owszem, ale tej "blondi" nie. Mimo fatalnej sytuacji finansowej kobieta nie powinna aż tak się starać o aborcję. Prędzej faceta można by o to posądzać. Ona po prostu pragnęła tego bardziej niż morderca spuszczenia się na jej martwe ciało...

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Zabij sb.

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Też przez znaczną część filmu nie mogłem uwierzyć w ich uległość względem gospodarzy czy naiwną wiarę w opowiastki podstarzałego rencisty. Ale podczas sceny w sądzie zrozumiałem, dlaczego tak postępowali. Christie był zwyczajnie niesamowicie inteligentny i potrafił manipulować ludźmi. Przez wyraz swojej twarzy, swoją chorobę, opowiadane historie, zachowanie potrafił wzbudzić zaufanie innych, nawet wykształconych sędziów, nie mówiąc już o niepiśmiennych, prostych ludziach, żeby nie użyć słowa prymitywnych. Evansowie nie mieli żadnej wiedzy, nie znali nawet terminu aborcja, a tylko podejrzewali, że coś takiego jest możliwe. Nie umieli czytać, więc byli zdani na łaskę tych, na których akuratnie w życiu natrafili. Tim nie był nawet pewny, czy za współudział w postaci wyrażenia zgody na przestępstwo go nie powieszą, niejako dopytał Christie, czy ma rację, że nie zawiśnie na stryczku. Wbrew pozorom nawet dzisiaj są tacy ludzie, którzy nie mają pojęcia o prawodawstwie czy medycynie, a jedynym źródłem wiedzy jest dla nich to, co usłyszą od ludzi równie niewyedukowanych jak oni. Pod wpływem emocji bohaterowie co chwila podejmowali najgłupsze możliwe decyzje, a Christie był w porównaniu z nimi geniuszem, w którego wpatrywali się jak w zbawiciela.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones