PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 678
ocen
7,7 10 1 209678
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Czyli tej, która trwa 2h13m. Nie powinni w ogóle wydawać tej kopii, a jeśli już jest, to powinno się spalić doszczętnie wszystkie dostępne albo zaznaczyć na początku, że "film tylko dla idiotów". Mocne słowa, ale tak się właśnie czułem podczas seansu, jakby mnie ktoś prowadził za rączkę i tłumaczył o co w tym wszystkim chodzi. Pamiętam jak pierwszy raz oglądałem ten film 7 lat temu, byłem zafascynowany, w głowie milion pytań, niewiele odpowiedzi. Po latach zdecydowałem się odświeżyć, kilka scen pamiętałem, ale postanowiłem raz jeszcze przeżyć ten wspaniały klimat. Sięgnąłem więc po wersję reżyserską, licząc na jeszcze większe smaczki i co? Dostałem w zasadzie gotowca, z dokładnym wytłumaczeniem całego scenariusza. Nie ma tu miejsca na interpretacje, wszystko jasne i proste, czuję się oszukany.
Nie polecam tej wersji nawet największym fanom, a nawet tym baardzo odradzam. Mogą ją za to obejrzeć osoby, dla których ten film nie był do końca jasny, ale chcieliby go zrozumieć - tutaj macie wytłumaczenie.

A może ten film serio jest taki banalny i te wszystkie interpretacje można o kant d. rozbić?

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Ja, gdy film pierwszy raz obejrzałem, to akurat była wersja reżyserska. Niestety. Tzn. dopiero potem się dowiedziałem, że w zwykłej nie jest wyjaśniona większość rzeczy. Wolałbym obejrzeć wpierw zwykłą, ale cóż.. Ale reżyserska czy nie, film jest genialny pod każdym względem.

użytkownik usunięty
Pauleta

Mógłbyś napisać jakie dokładnie znajdowały się tam sceny? :)

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Tylko ludzie ograniczeni nie powinni oglądać wersji reżyserskiej. Ci, którzy łakną wiedzy i rozwoju zarówno duchowego, jak i emocjonalnego, odnajdą w filmie to, czego pragną. Nawet jeśli ktoś podstawi im odpowiedzi pod nos. Co za problem zignorować niektóre fragmenty filmu, a skupić się na tych, na których warto się skupić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones