PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 678
ocen
7,7 10 1 209678
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

podobne filmu

użytkownik usunięty

czy ktoś zna? proszę mi polecić :) + 2 słowa zachęty

ocenił(a) film na 8

Na tym polega fenomen Donniego Darko, że właściwie to żaden film nie jest do niego podobny. Jak zauważyłem, ludzie często wskazują "Efekt motyla" jako podobny film, ale moim zdaniem niewiele mają ze sobą wspólnego (na plus dla Donniego).

maciekmisztal

Zgadzam się, ale można znaleźć filmy, które są podobne chociaż w pewnym stopniu :)
Polecam http://www.filmypodobnedo.pl/Donnie-Darko/

ocenił(a) film na 10

hm powiedzialbym Ci tak, donnie jest wyjatkowym filmem, a jesli szukasz mniej wiecej podobnego tematu filmów, to radzilbym zajac sie tymi filmami

"czestotliwosc"

i ewentualnie

"efekt motyla" ktorego specjalnie nie polubilem bo czerpal pomyslami lekko przebarwionymi z czestotliwosci i efektu motyla.


Czestotliwosc widzialem jako pierwszy z tych filmow dlatego tez podobal mi sie najbardziej, w sumie tak samo jak donnie, efekt najslabszy ale tez wart obejrzenia

użytkownik usunięty
maxreal

oglądałem "Efekt motyla", podobał mi sie, ale moim zdaniem nie jest podobny, może ta część "nierealna" jest podobna i dlatego ludzie porównują te dwa filmy.

Z podobnych filmów bardzo dobry też jest "Obłęd".

Zależy na jakim podobieństwie Ci zależy.

Jeśli na alternatywnych rzeczywistościach i przenoszeniu w czasie to polecam nie fil lecz komiks: THORGAL, odcinek "Władca gór". Zachęta? Pogmatwanie z przenoszeniem w czasie i wpływaniem na złe wydarzenia które będą lub nie będą miały miejsca w zależności od tego co zrobimy.

Dalej polecam "Time Cop" z Jeanem Claude van Damme - też przenoszenie w czasie i to bardzo dobrze zaprojektowany, czytelny film, nie tak mroczny i wieloznaczny jak Donnie Darko.

I wreszcie kultowy "Powrót do przyszłości" - też superciekawa opowieśc o wpływie naszych poczynań na wydarzenia w przyszłości - swoista klasyka.

Możesz też przeczytac "Pan samochodzik i człowiek z UFO" - jedyna sience fiction książka z serii Pan samochodzik i...

Miłego oglądania i lektury

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6

ten film toshit. ale naprawdę dobry film z tego gatunku to "przepowiednia" w wersji ang. "the mothman prophecies". ten naprawdę polecam

ocenił(a) film na 10
Bolo_5

Ja polecam MEMENTO. Nie jest co prawda o przenoszeniu się w czasie, ale też jest zakręcony. Trochę trudno z początku się połapać co jest czym i kto jest kim, ale ogólnie super.

ocenił(a) film na 10
Dama_Kameliowa

Z tego co mi wiadomo, drugi taki nie istnieje.

ocenił(a) film na 2
Kolbe

"czy ktoś zna? proszę mi polecić :) + 2 słowa zachęty"
Tak znam dwa może nie podobne pod względem treści, ale napewno tego samego poziomu:
"Yrek kosmiczna nominacja"
"Gulczas a jak myślisz"

ocenił(a) film na 10
bad_boy21

Wiesz Bad Boy, ten temat jest dla poważnych ludzi.

użytkownik usunięty
Dama_Kameliowa

lepiej nawte nie odpowiadać na takie komentarze, bo wtedy temat zamieni się na inny, myślę, że filmy które proponuje Bad Boy są na jego poziomie.

ocenił(a) film na 10

Masz rację, co ja się takimi jak on przejmuję Menphis. K-Pax oglądałam i przyłączam się do polecania.

użytkownik usunięty

Ja polecam "MOJE JA" i "STAY (zostań)"... obydwa na serio bardzo dobre! "STAY" jest cięższy w odbiorze... bynajmniej dla mnie :).
Pozdrawiam Serdecznie.

ocenił(a) film na 10

Zostań... To była masakra (w tym lepszym słowa znaczeniu). Obejrzałem cały film i nie wiedziałem o co biega :). Naprawdę zeschizowany.

użytkownik usunięty

polecam K-pax, podobny ma klimat :)

ocenił(a) film na 9

"Chumscrubber" tak mi się jakoś wydawało, że przypomina mi troch "donnie darko". Utwierdziłem się w tym czytając później gdzieś w necie jakieś recenzje.

ocenił(a) film na 10

wczoraj obejrzalem "Revolver" moze jakiegos podobienstwa wielkiego nie ma, ale jest to rowniez film inny niz wszystkie ; )

użytkownik usunięty

Mi przychodzi do głowy "12 małp" Gilliama.
Również temat podróży w czasie i ich konsekwencji, niesamowity klimat, nieokiełznana fantazja reżysera. No i przemycony jakby mimochodem humor ex-Pytona;) Polecam!

ocenił(a) film na 10

Witam. Polecam w tej kolejności =]

1. "Joe Black" zamiast królika, rolę anioła śmierci gra Brad Pitt.
2. "Zostań" przedśmiertna tułaczka na obrzeżach granicy rzeczywistości.

Może jeszcze: "Requiem for a dream" nie dla wrażliwych, no sam nie wiem co jeszcze...

Pozdrawiam =]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones