PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765876}

Dwie kobiety

Sage femme
6,3 1 239
ocen
6,3 10 1 1239
5,8 5
ocen krytyków
Dwie kobiety
powrót do forum filmu Dwie kobiety

Reżyseria słaba, ale kreacje aktorskie obu gwiazd powalają. Okazuje się, że jednak MOŻNA kręcić filmy o bliskiej więzi dwóch kobiet, która nie jest podszyta erotyzmem. To piękne i wydaje mi się, że trudne do osiągnięcia w kinie, które karmi się sensacją i dla którego fantazja kobieta+kobieta rzadko kiedy jest "niewinna". Nie chodzi mi o filmy o rzeczywistej miłości dwóch kobiet, bo przeciw nim nic nie mam, ale o wplataniu tych wątków na siłę, gdy nie są one konieczne i gdy historia opowiada o czymś zupełnie innym. I nie wiem, czy to tylko moja nadinterpretacja, ale może ktoś też to zauważył- przez cały film przewijają się obiekty i sytuacje kojarzone z erosem np. wino, łóżko, masaż, ale wykorzystywane są w sposób całkowicie aseksualny. Nawet pocałunek obu pań, mimo że zniewalający, nie przekracza granicy matka-córka. Jeśli to zamierzony zabieg reżysera, to plusy za to, bo widz chwilami czuje się, jakby balansował na cienkiej linii. "Sage femme" to nie arcydzieło, ale i tak obejrzałabym ponownie, tylko po to, by obserwować budującą się relację Catherine z Catherine, która przypomina raczej sinusoidę niż linię prostą. Viva kobiety po sześćdziesiątce!

ocenił(a) film na 5
LouiseDunaway

To film o miłości ;-) lecz niestety nie jest to wcale lekkie francuskie kino do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni,
Po obejrzeniu trailera nastawiłam się na coś beztroskiego o nieskomplikowanej treści z elementami komediowymi i to mnie zgubiło :-)
Uwielbiam Deneuve i szczególnie dla Niej poświęciłam swój czas,
hmmm... i jakoś zupełnie nie wciągnęła mnie tematyka filmu, czegoś tutaj brakowało, trochę takie od Sasa do Lasa sklejone nieodpowiednim do wybranego materiału klejem.
Kocham charakterystyczny luźny i niefrasobliwy sposób gry Catherine, który całkowicie rozmija się z typem jej wyniosłej urody, i to jest przeurocze :-) bardzo miło było popatrzeć na Nią - jest niezmiennie wspaniała!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones