PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}

Dyktator

The Great Dictator
8,0 37 728
ocen
8,0 10 1 37728
8,5 27
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

premiera: 15 lutego 2008 (Polska) 2008-02-15 15 października 1940 (Świat) PL 100 lat za murzynami.

użytkownik usunięty
bronkovic

Faktycznie!!! Jak tak można?!
Kompletnie nie mam pojęcia, czemu nie było premiery w tym 1940, a wy?

Też nie, no ja na miejscu okupowanych polaków bym sobie zatorrentowała ten filmik. Taka miła odskocznia. I ze względu na ważniejsze sprawy takie jak natarcie ze strony Rosji i Niemiec nikt by nie ścigał nikogo za nielegalne pobieranie plików. ;o

bronkovic

Wiesz, w 1939 roku w sieci było tyle torrentów że Niemcy wraz z Rosjanami zrobili nam przysługę i zostali u nas na trochę żeby nam zablokować programy do rozpakowywania. Ale też właściwie nie wiem dlaczego go wtedy legalnie nie wyświetlano w kinach. Przecież w latach 1940-1944 powstało w Polsce tyle kin i filmów, i tyle wytwórni zaczęło się rozwijać. W Afryce już wtedy zaczęto kręcić zdjęcia do Avatara, wiesz?

ocenił(a) film na 10
bronkovic

Wiele filmów, nawet polskich ma w Polsce premiera później niż na świecie. Osobiście widziałam chyba 7 takich filmów, mędzy którymi było 10-70 lat różnicy.

użytkownik usunięty
Katherine_Company

Były ku temu zapewne dość konkretne powody w większości przypadków jak sądzę ;)

ocenił(a) film na 10
bronkovic

Tak naprawdę ten film miał premierę w Polsce dawno, dawno temu ( z 10 lat temu było na TVP), ale Filmweb jest trochę dziwny i datę premiery w Polsce daje jako datę wprowadzenia filmu do kin studyjnych. Więc nie Polska jest 100 lat za murzynami, tylko Filmweb rządzi się dziwnymi prawami.

bronkovic

To troszki sobie poczekaliśmy na Polską premierę. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones