PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31431}

Dziedziczka

The Heiress
8,0 1 382
oceny
8,0 10 1 1382
8,8 4
oceny krytyków
Dziedziczka
powrót do forum filmu Dziedziczka

Nieporozumienie

użytkownik usunięty

Rozumiem, od biedy, że ten film mógł się podobać 60 lat temu, ale nie wierzę, że może podobać się dzisiaj. Język filmu się zmienia. "Dziedziczka" nie jest, niestety, ponadczasowym arcydziełem (ale, rozumiem, te sześćdziesiąt lat i przyznane wieki temu nagrody przydają blasku). Stąd film Holland: na moje oko jest to lekcja wyciągnięta z uważnego odbioru dzieła Wylera. Dzięki temu "Plac Waszyngtona" jest o wiele lepszy, unika błędów i wykorzystuje stworzone przez prozę Jamesa szanse... Jest prawdziwy (jak w życiu - niejednoznaczny), pozbawiony tanich efektów i... filmowy. Nie przegadany, subtelny, nie przesadzony. Mamy do czynienia z obserwacją, tajemnicą, poznajemy trudy, jakie towarzyszą wydawaniu ocen moralnych... Tego wszystkiego nie znajdziemy w "Dziedziczce".

ocenił(a) film na 9

Prosze wiec uwierzyc. Poniewaz de gustibus non est disputandum pozwole napisac dlaczego wysoko ocenilem film. Nie ogladalem "Placu waszyngtona" Holland. Wiem jednak, że ze świeczką szukać takiego realizmu w dzisiejszych filmach.

Tak jak Pan/Pani wymeinił/a nei znajdziemy w tym filmie trudów itp. itd. - i bardzo dobrze. dzięki temu film ogląda się niemal tak jak czytak się książkę. Pozwala to na własne interpretacje motywów i poczynań bohaterów. Clift zagrał tak świetnie iż nawet widza wprowadził w niepewność co do swojej postaci (tego zwłaszcza co nie czytał opisu uprzednio).

Obecnie filmy są całkowicie przewidywalne, powielane, aż nabieram wrażenia że wkoło to samo z niewielkimi zmianami przedrukowują na ekran. Istotne jest tez to iż w starych filmach nie kojarzy się zbytnio aktorów i mało, jeżeli wogóle jakieś inne filmy z nimim oglądało. To sprawia iż bardziej niepzrewidywalny jest film.

Niewiem natomiast czym są te wspomniane tanie efekty? No ale jeśli ktoś spodziewa się efektów w filmie, który wyszedl kilka lat po pierwszych premierach filmów dźwiękowych to chyba nie tędy droga. Proponuje oglądać filmy po np. 1990 roku !!!! za dużo jest filmów na świecie żeby tracić czas na takie ryzyko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones