Saoirse Ronan 

Saoirse Una Ronan

8,2
34 722 oceny gry aktorskiej
Saoirse Ronan
Saoirse Ronan urodziła się w Nowym Jorku w USA jako córka Paula i Moniki Ronan. Ojciec, znany aktor irlandzkiego pochodzenia, często zabierał ją na plan filmowy. Towarzyszyła mu na przykład podczas kręcenia "The Devil's Own". Zanim jednak sama wkroczyła do świata Hollywood, ukończyła Ardattin Village’s School. Aktualnie uczęszcza do FCJ Secondary School Bunclody. Po raz pierwszy Saoirse pojawiła się przed kamerą jako Rhiannon Geraghty w irlandzkim serialu "The Clinic", a następnie zastąpiła Emmę Bolger w drugiej serii serialu "Proof", gdzie grała Orlę Boland. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2007 roku w filmie Amy Heckerling "I Could Never Be Your Woman" u boku Michelle Pfeiffer jako Izzie. Tego samego roku do kin weszły kolejne dwie produkcje z jej udziałem: "The Christmas Miracle of Jonathan Toomey" i "Death Defying Acts". Pozytywne opinie krytyków filmowych, rosnącą popularność oraz nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa i wielu innych nagród przyniosła jej rola Briony Tallis w "Pokucie".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1994

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 21 innych nagród oraz 51 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej ojcem jest Paul Ronan.
Została obsadzona w roli Marion Loxley w filmie "Robin Hood", lecz zrezygnowała z niego na rzecz pracy przy "Niepokonanych". Angaż otrzymała Cate Blanchett.
Była brana pod uwagę do roli Katniss w filmie "Igrzyska śmierci". Ostatecznie angaż otrzymała Jennifer Lawrence.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skąd tyle negatywnych opinii o jej urodzie? To jest jedna z nielicznych kobiet, które wyróżniają się swoją urodą. Dla niej zarezerwowane jest pojęcie "piękna". Typ zimnej urody, a'la Katharine Hepburn. ;)

uważam,że zasługuje na oskara, naprawdę znakomita

na wielką karierę.

Im starsza

użytkownik usunięty

Tym ładniejsza :)

Tytuł piosenki: "Galway Girl". Polecam przesłuchać, obejrzeć i samemu ocenić :)
Krótkie włosy zdecydowanie dodają jej uroku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones