PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483528}

Enen

6,7 13 679
ocen
6,7 10 1 13679
4,9 8
ocen krytyków
Enen
powrót do forum filmu Enen

Nie oglądałeś nie czytaj, żeby nie było później płaczu...



Naprawdę dobre Polskie kino. Bardzo dobra rola Szyca, ale rola Grzegorza Wolfa perełka. Film naprawdę strasznie wciąga od pierwszych minut ze względu na to jak się potoczą losy Płockiego. Chodź muszę przyznać, że końcówka zupełnie nie przypadła mi do gustu. Uważam, że mogli przedłużyć film o jakieś 15-20 minut. Myślę, że na lepsze filmu mogłaby być dość przerażająca scena np: morderstwo żony oraz dziecka Konstantego. Wtedy to zupełnie przybiłoby mnie. Chyba większość osób spodziewało się takiego zakończenia, albo chociaż rozwinąć dalszy wątek czemu znalazł się w pokoju z jego żoną jak ona zareagowała na niego po przyjściu do domu no nie wiem może Wy macie lepsze pomysły. Dałbym 8, ale końcówka pozostawia wielki niesmak i daję mocną 7. Jednak średnia filmu jest za niska bo to co serwuje nam ostatnio kino Polskie nie należy do oklasków. Tu mamy jednak do czynienia z dobrym Polskim filmem, który mogę polecić każdemu. Nie wiem jak Wam, ale mi szczególnie muzyka przypadła do gustu.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
bandofbrothers

Zgadzam się z przedmówcą, to było naprawdę bardzo dobre polskie kino, gra aktorska również stała na wysokim poziomie. Wg mnie morderstwo żony oraz dziecka Konstantego nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Wyszłoby na to, że doktor poniósł całkowitą klęskę zawodową (pomijając już fakt straty najbliższych). Poza tym byłoby to bezsensowne rozwiązanie bo nic na takie coś nie wskazywało. Płocki zaczynał łapać kontakt z otoczeniem dzięki opiece doktora Grota i bardzo się do niego przywiązał. Jak doktor chciał go zostawić w szpitalu to Płocki prosił go, że nie chce tam zostawać. Podczas gdy Płocki oraz Grot z rodziną zostali napadnięci przez oprychów Ambroziaka, Płocki starał się ochronić córkę doktora przed niebezpieczeństwem. Te sceny dowodzą, że Płocki nie był w najmniejszym stopniu wrogo nastawiony do doktora i jego rodziny. A co do końcowej sceny w której Płocki siedzi w pokoju razem z żoną i córką doktora to mnie ona ani trochę nie zaskoczyła. Takiego właśnie zakończenia się spodziewałem. Doktor Grot przestraszył się tego co mu powiedział Ambroziak o Płockim i działając instynktownie bał się o bezpieczeństwo najbliższych. Płocki nie był jednak dla jego rodziny zagrożeniem. Usłyszał zapewne muzykę i poszedł do pokoju żony doktora, gdyż coraz bardziej wracał do normalności, potrzebował kontaktu z otoczeniem. A żona doktora widocznie przemyślała swój stosunek do tego biednego człowieka i nie miała nic przeciwko jego obecności.
Od siebie dałem temu filmowi 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones