PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32375}
7,4 195 130
ocen
7,4 10 1 195130
6,5 19
ocen krytyków
Equilibrium
powrót do forum filmu Equilibrium

Jak to możliwe, że ten film ma tak wysoką ocenę? Główne tło filmu, czyli rzeczywistość bez emocji została tak spartolona, że aż głowa boli. Każda z postaci od początku do końca przejawiała jakieś uczucia za wyjątkiem dwóch - Prestona w pierwszych minutach i jego syna. Tak to bohaterowie jak i statyści rzucali np. entuzjazmem, radością, złością i innymi uczuciami (ten murzyn? Błagam...) na lewo i prawo.
Ruch oporu kilka metrów pod kratami, po których przechodzili obywatele?
Tak "dobrze" kontrolowane społeczeństwo, a brak takiej oczywistości jak kamery, chociażby w domach? Albo przy pojazdach policyjnych - jakim cudem wymordowanie całego patrolu uszło Prestonowi na sucho?
Nie zarejestrowanie przez nikogo wahań, czy zdzwinień głównego bohatera na całej przestrzeni filmu?
Spalony wątek z kilkuletnim synem, który tak dobrze się ukrywał ze swoimi uczuciami - błagam...
Kilkunastu policjantów nie mogących trafić w powoli ruszającego się typa z pistoletami, który właściwie momentami tylko ruszał rękami.
Tego było więcej. Z pewnością, gdybym obejrzał go ponownie wyłapał bym drugie tyle. I trzecie.

Christian Bale - pierwsze rozczarowanie tym aktorem. Mam nadzieję, że ostatnie :P

ocenił(a) film na 9
greebqmaster

Jak oglądam film to nie szukam dziury w całym, tak patrząc to można każdy film krytykować.

ocenił(a) film na 7
helsinger

Jak wyżej helsinger,nic dodać nic ująć.

ocenił(a) film na 3
helsinger

Idąc tym tropem, każdy film jest arcydziełem. W mojej opinii ten film to gniot. Temat filmu, świat bez uczuć, bardzo trudny.
Reżyser poległ w tym temacie na całej linii.

ocenił(a) film na 10
jak_krew_w_piach

Napsial ktos, kto dal 9 takiemu pseudo intelektualnemu badziewiu jak Interstellar, w ktorym nie bylo anwet 5% realnosci.
Nie zrozumiales filmu Equilibrium, tak samo jak nie rozumiesz tematyki Orwellowskiej.

ocenił(a) film na 6
Renegade__Of__Funk

Argumentum ad hominem tak bardzo.

ocenił(a) film na 6
Renegade__Of__Funk

Za to realność w Equilibrium powala na łopatki... Przede wszystkim sama idea stworzenia podporządkowanego społeczeństwa poprzez pozbawienie go uczuć jest z góry skazana na porażkę i odniosłaby skutek odwrotny od zamierzonego. Zabierając uczucia stworzono by społeczeństwo psychopatów(dosłownie) i wielu z nich nie podporządkowałaby się systemowi bo żadna kara nie robiłaby na nich żadnego wrażenia (brak emocji, brak strachu przed konsekwencjami, zimna kalkulacja). Tak więc na porządku dziennym byłyby mordy z przyczyn bardziej lub mniej praktycznych albo dla zabicia czasu.

Polecam książkę Interstellar a nauka. Jak przeczytasz, to możemy wrócić do dyskusji na temat realności tego filmu.

ocenił(a) film na 10
acidity

Rozumiem te argumenty bardzo dobrze. W sumie właśnie nie dawno podobnie sobie pomyślałem o tym filmie i te same refleksje do mnie dotarły. Oglądałem ten film pierwszy raz na progu pełnoletności i bardzo mnie zafascynował. Do tej pory obejrzałem setki jak nie tysiące pozycji. I jako już nieco dojrzalszy widz dla swych obecnych ocen zmieniłbym wartość na mniej kontrowersyjne . Wraca do tego filmu po 15 latach. Po więźniach labiryntu, kosoglosach,niewiernych i innych mnie i bardziej udanych seriach. Jak mam uwierzyć w powyższe uniwersa tych produkcji jeżeli miałbym odrzucić Equilibrium? Czy realne jest iż nastolatkowie obalają dyktatury, ze prowadzona jest wysoki standard życia na skraju upadku ludzkości, że w obliczu zagłady wąska grupa żyje jak lordowie bez umiaru i troski o ograniczone zasoby a reszta ginie lub pracuje na nich? Te serie w większym i mniejszym stopniu doczekały się sukcesu skoro je kontynuowano. Jak na tej podstawie odrzucić Equilibrium? W tym uniwersum to się po prostu udaje i nie ma co tu drążyć głębiej, bo bo często nam serwują jeszcze większą hollywoodzka paple. Film ten miał mały budżet ale się udał i faktycznie czarnoskóry kolega zagrał najgorzej.

ocenił(a) film na 8
acidity

No tak, bo przecież w świecie zwierząt pełno jest psychopatów mordujących dla zabicia czasu, lub z przyczyn czysto pragmatycznych.
Natura bywa okrutna, ale nie ma w niej sadystów, zazdrości, czy zemsty.
Domorosła filozofia zawsze powala na łopatki.

psychodramat

Przecież to co opisujesz jak najbardziej istnieje w naturze. Koty zabijają małe zwierzęta dla rozrywki. Delfiny zabijają morświny bez powodu, zabijają też dla rozrywki. Orki torturują swoją zdobycz zanim ją zabiją i zjedzą.

Jak to jest, że ci co się nie znają na temacie czują potrzebę wypowiedzenia się na jej temat?

ocenił(a) film na 8
jporuba

A o czymś takim jak trening to mądrala czytała. Nie znalazło czasem w internetach przemądrzałe dziecię czemu zwierzęta (drapieżniki) urodzone w niewoli nie potrafią polować? Ważna jest przyczyna takiego zachowania - stosunek psychiczny sprawcy do czynu. Bo ja jeszcze nie natrafiłem na artykuł by koty, delfiny czy orki przyczyniły się do wyginięcia jakiegoś gatunku i należało ograniczać ich sadystyczne zapędy aby temu zapobiec.

psychodramat

To raczej bardzo mało czytasz, bo koty są jednymi z najbardziej niszczycielskich gatunków na świecie. Poza tym chyba nigdy w życiu nie widziałeś na oczy kota, jeżeli uważasz że drapieżniki urodzone w niewoli nie potrafią polować.
https://besjournals.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/pan3.10073

ocenił(a) film na 8
jporuba

Jak już coś cytujesz, to chociaż to przeczytaj najpierw. Artykuł dotyczy zdziczałych kotów domowych. Ich wpływ na środowisko jest pośrednią działalnością człowieka. Skończmy na tym bo zaraz zaczniesz pisać o krzyżówce afrykańskich pszczół co wypierają rodzime gatunki w Ameryce Pół. Te biedronki azjatyckie też wypierają nasze rodzime. Nie o tym jednak była dyskusja, wiec racz waść pan czytać ze zrozumieniem.

psychodramat

Zdziczały kot domowy to już nie kot?

użytkownik usunięty
psychodramat

Mnóstwo gatunków wymarło zarżniete przez inne zwierzęta, nim się nawet człowiek na świecie pojawił, geniuszu.

ocenił(a) film na 8

I pewnie obozy koncentracyjne też sobie budowały.

acidity

pozbawiając się emocji jednocześnie pozbawiłbyś się egoistycznych zapędów, które są z nimi związane. Tak więc nie mordowałbyś "z przyczyn bardziej lub mniej praktycznych albo dla zabicia czasu".

ocenił(a) film na 4
jak_krew_w_piach

Dokładnie!

ocenił(a) film na 4
jak_krew_w_piach

@jak_krew_w_piach zgadzam się w zupełności

ocenił(a) film na 3
helsinger

Nie trzeba szukać tych wszystkich nieścisłości. Zazwyczaj nie wyłapuję takich błędów w filmie, a jak już to jest ich szczątkowa ilość. Ale w tym filmie tych wszystkich błędów, tej niekonsekwencji reżysera nie byłam w stanie przeoczyć, gdyż pojawiały się co krok i były bardzo widoczne.
W pełni się z Tobą zgadzam greebqmaster

helsinger

Dokladnie, strasznie mnie wkurza rozkladanie filmu na części od A do Z.. zawsze mozna się doszukać drugiego dnia ,bo w koncu dlaczego szklanka jest do polowy pusta?a moze do polowy pelna?



DO GREEBMASTERA:
Zarzuca ,ze nie ma kamer itd. A czy w naszym swiecie wszystko tez jest idealne?wlasnie TEGO filmowy "ojciec" nie przewidzial,ze pomimo wszystko nie da się stworzyć świata IDEALNEGO. Tak naprawdę mamy idealny system w kwestii walutowej,gospodarki? Nie. Bo takiego nie ma,rownie dobrze ten film to pokazuje. Gdybys walnal wszędzie kamery to film skonczyl by się po 30 minutach,a nie o to w tym chodzi.W ogole wątek GLOWNY TO UCZUCIA, a nie kontrola i inne tematy,ktore są bardzo watkiem pobocznym.

Serio uwazasz ze Bale zagral tak SLABO? Ja wlasnie uwazam,ze byl bardzo sztuczny,w sensie jego gra byla genialna. Nie wyobrazam sobie nikogo innego. Chyba slabo pojmujesz co znaczy "wspolczuc" na pokaz ( zreszta wcale mnie to nie dziwi,dzisiaj ok 80 procent naszego spoleczenstwa tak sie zachowuje,to czego wymagac od czlowieka..) a co znaczy byc wrażliwym naprawdę..

Spalony wątek z synem?W ogole tego nie czaję ,w ogole :D

Poza tym ogladales film?chyba jasno bylo WYJASNIONE dlaczego polsuguja sie taka technika i skad w ogole pomysl na cos takiego..

Nie mam pojecia, widzę,ze chciales sie wypowiedziec "ot tak,dla zasady',dla mnie to idiotyczne. Ogladasz film po czym zarzucasz mu cos,co jest jasno na tacy powiedziane,a to ze Ty w to nie wierzysz to juz inna bajka calkowicie,wiec nazywaj rzeczy po imieniu..

Z kolei nie zapomnę sceny kiedy odkrywa deszcz.. cos fantastycznego. Albo jak płacze przy Mozarcie.. fantazja i tego nie zapomnę, do tego muzyka..

radyjko_15

W punkt ;)

ocenił(a) film na 3
greebqmaster

też to zauważyłam... i wyłączyłam na samym początku... Bez uczuć człowiek byłby jak maszyna która mówi takim samym tonem głosu beż żadnych emocji a nie wiwatuje a reszta klaszcze... nie wiem skąd ta wysoka ocena ale reszty filmu nie chce mi się oglądać.

ocenił(a) film na 8
paaty872

Wiele osób nie ma uczuć i jakoś z tłumu się nie wyróżniają szczególnie. Mylisz człowieka bez uczuć z robotem... a w science fiction gdy się uprzesz zawsze znajdziesz jakieś "nielogiczności", często wywołane brakiem wyobraźni. Film jest wartościowy, to nawiązanie do Orwella, trudna tematyka, której poruszenie jak widać dla wielu niezauważone. Z resztą nie ma to jak ocenianie po początku...

kryszti

Tu nie chodzi o SF. Tylko o to,ze przeciez POMIMO braku uczuc,czlowiek je nazywa. Powie-przykro mi i ot tyle. Wiwatuje,ale roznica nie polega na tym ZE TEGO NIE ROBI WCALE ( PAATY872!) tylko robi to sztucznie, jakby po to zeby to zrobic,a nie ze tak odczuwa czy tego chce. Ale tak jak napisalam wczesniej,dzisiaj slowo sztucznie występuje juz zbyt naturalnie w naszym srodowisku,ciezko dyskutowac z osobami (większością), która roznicy nie widzi ( i pewnie juz nie zobaczy, bo okreslenie wrazliwosc prawie zniknęło, jak i rownież osoby empatyczne i wrażliwe) .Wieszczę,że niedlugo i nasz swiat tak będzie wyglądał jak ten filmowy,jak tak dobrze będzie szlo jak teraz ;]

ocenił(a) film na 5
radyjko_15

Wow. Pewnie dlatego tyle tych zombie jest tera.

marscorpio

Niemało ;)

radyjko_15

@radyjko_15 wrażliwe są, tylko na swoją osobę ;) np. z kimś się rozmawia na temat ludzi i pewnego typu zachowania, a bardzo często druga osoba odbiera, że to o niej się mówi na okrędkę, pomimo że wcale tak nie jest.

Magnolia1993

No tak,to prawda.. a jednak zamykanie się na innych ludzi powoduje,ze sami stajemy się nieszczęśliwi.. co jest juz udowodnione dawno temu :P

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

Tamta kobieta powyżej jest w stanie dać 10 ant-manowi, więc nie ma co wiele po niej oczekiwać, no ale jak widać przerosła ją niezbyt skomplikowana dystopia, widać, że problem sprawia jej ocenienie społecznych mechanizmów i natury.
Gdzie nie chodzi sci-fi? Piszę tylko, ze w tego typu filmach zawsze można się do czegoś przyczepić, należy patrzeć raczej na to jakie tematy film porusza i się nad nimi dogłębnie zastanowić. To o czym piszesz to po prostu społeczeństwo, hipokryzja, obłuda i pozerstwo, kondormizm, oportunizm... ludzie udają kogoś kim nie są, aż zaczynają uważać, że to ich tożsamość. Prawda, autentyczność, szczerość to cechy ludzi których często uważa się za chorych psychicznie. W tak skonstruowanym społeczeństwie najlepiej radzą sobie psychopaci, którzy nic nie czują i świetnie grają w tą społeczną grę. Krótko mówiąc teatrzyk bezwolnych marionetek, ludzie są tak zatyrani, zabiegani, często tkwią w takiej apatii i maraźmie, że nie potrafią nic odczuwać. Mówi się nam co, jak, kiedy i w jaki sposób robić, jak się zachowywać. Autentyczne emocje to rzadkość wszystko, robi się automatycznie jesteśmy jak zaprogramowane roboty. A co do większości, to są to idioci, ludzie niezdolni do samodzielnego postrzegania i myślenia, nawet nie próbujący go pozorować. A co do osób empatycznych i wrażliwych, to wiadomo czemu znikają, szczególnie jeżeli do tego dochodzi nadmierna inteligencja, to mamy gotowego samobójcę, albo klienta psychiatryka, bądź odwyku. Ciężko żyć w tym chorym wyścigu do nikąd który narzucił sobie człowiek, gdy posiada się te cechy. W tym systemie albo wygrywasz wypruwając flaki, depcząc po innych i tak nie będąc szczęśliwym, albo przegrywasz i jesteś wykorzystywany, wegetując z jednej i drugiej strony łapiemy się hedonizmu by jakkolwiek osłodzić sobie tą przykrą walkę o przeżycie, automatycznie powtarzając zaprogramowane nam slogany, mówiąc, że jest dobrze. Paty872 nawet chyba sobie nie zdaje sprawy ilu ludzi bez uczuć spotyka na swojej drodze.

A tak na marginesie to film porusza raczej istotę emocji wyższych, a nie tych najbardziej trywialnych. Z pewnością ludzkość czeka zagłada, ale co będzie przedtem? Też patrząc na dzisiejszy świat, myślę, że przyszłość skieruje sie raczej w strone antyutopii, aniżeli utopii. Sorry za ewntualne powtórzenia i błedy stylistyczne, ale nie zwyklem czytać swoich postów drugi raz.

ocenił(a) film na 10
kryszti

Brawa za komentarz, w sedno.

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

A i wspomnę, że sam jako dziecko byłem wręcz nadwrażliwy i przesadnie empatyczny, gdybym taki pozostał już by mnie pewnie nie było, konfrontacja z rzeczywistością była u mnie bardzo ciężka, nigdy nie potrafiłem się odnaleźć. Mam 25 lat i niestety jestem już żywym trupem pogrązonym w matni z zatraconym potencjałem, które próbuje zabić w sobie emocje.

kryszti

Bardzo fajnie napisales ;) Warto sobie to gdzies zapisac :)

Oprocz tego,ze sie zgadzam i tez taka jest prawda, jednak silę się na poszukiwanie chociaz odrobiny szczęścia w malych rzeczach.Nie ma co się poddawać ;)
Przyznam,ze niewrzucanie wszystkich ludzi do worka niewrazliwych, chamskich, nieempatycznych jest ciężkie,widząc co się dzisiaj dzieje..
ale moze ratunkiem są swoje pasje,hobby, nawet ciekawe filmy;)
A wrazliwosci nie ma co w sobie zabijać ;) raczej zmienić nieco poglądy na pewne sprawy.. Bo inaczej będziemy wlasnie nalezeli do tych ludzi ,ktorzy nie myślą i ślepo podążają za roznymi trendami, są hejterami wstrętnymi bez poczucia krzywdzenia, a poza tym mozemy kiedys przez te zaburzanie osobowosci znaleźć się na dnie i u psychologa( i oby na tym się to skończylo).
Najwazniejsze zeby być sobą i się uczyć pewnych rzeczy ;))) a najpiekniejsze cechy trzymać i o nie dbać:) i dbać o siebie!!! :P Emocje to jedna z piękniejszych rzeczy :) dzieki temu czlowiek chociazby wie co to radosc,milosc ,szczescie itd ;)

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

Emocje to jedne z piękniejszych rzeczy? Niestety nie. Dla wielu to coś najgorszego. Gdy jest się wrażliwymi i inteligentnymi i ma się ciężki start życiowy, emocje sprawiają, że stajesz się ćpunem na odwyku, samobójcą, albo jednym z wielu zombie, z tą różnicą, że z zatraconymi możliwościami do dania czegoś światu. Marzę o tym aby być idiotą, nic nie zrobiło więcej szkody w moim życiu niż moja inteligencja i świadomość. Lepiej być jak najgłupszym, jak najbardziej zdeterminowanym drapieżnikiem, umieraj, albo giń. Ludzkość robi postęp? Wręcz przeciwnie, cofamy się w rozwoju, życie w tym zalanym betonem ludzkim labiryncie, jest gorsze niż walka o przetrwanie w dziczy. Szczególnie w Polcse, chciałbym zobaczyć co nakręciliby amerykańsscy reżyserzy, gdyby byli polakami... nie kręciliby dystopii, bo mieliby ją na co dzień, zostaliby zdeptani, zjedzeni, przerzuci, wysrani przez system, a potem jeszcze raz zdeptani. Wolałbym być socjopatą, ta "najpiękniejsze" cechy najbardziej niszczą. A dbać o siebie nie każdy ma sposobność. Mam 25 lat i jestem trupem, wrakiem ktory się wypalił zanim odpalił, gdybym nie posiadał emocji, pewnie byłbym w diametralnie innym miejscu.

ocenił(a) film na 10
kryszti

Mam 34 lata i czytając twój kolejny komentarz czuję się jakbyś siedział w mojej głowie... mało nas jest... ja spotkałem w realu 1 podobną nam osobę, ale nie łam się, z wiekiem jest lżej...

ocenił(a) film na 9
kryszti

Masz zaburzenia osobowości skoro posiadając świadomość i inteligencję nie umiesz poradzić sobie z emocjami. Ale vsam nie jesteś

ocenił(a) film na 8
Pysiek33

Poradziłem sobie z emocjami wyzbywając się nich, świadomość to żadna zaleta, wraz z wrażliwością prowadzi do tragedii.

ocenił(a) film na 9
kryszti

bez wrażliwości przestajemy byc ludźmi

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

Moim zdaniem ludzie jak ogół, za swoje dokania i to na czym oparte są poglądy, co robią z planetą i innym zwierzętom(ludziom też)... nie zasługujemy by żyć. Ludzie wrażliwi są często wyklęci, a już zazwyczaj zmiażdżeni przez los. Wszystko zawdzieczamy ludziom wyjątkowym, takim ktorzy się różnili od przeciętnego zniewolonego zaprogramowanego robota... wszystkim.

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

Sorry za potrojenie wiadomości. Wyobraź sobie, że masz takie myśli, tylko, że bardziej dobitne i zawiłe, zawsze kiedy nie śpisz... nie powiedziałem niczego odkrywczego, ani nie napisałem niczego w szczególny sposób, a nawet jeżeli to wyobraź sobie moją frustracji, ze nigdy nie mialem sposobnosci by wykazać swój talent i spojrzenie. Ilu ludzi zatraci siebie i swoje zalety, chcąc nie chać, stając się zajechanym, bezmyślnym trybem systemu? Pewnie około 95 %. Z wiekiem zacząłem coraz bardziej nienawidzijesć ludzi, z resztą wystarczy spojrzeć na komentarze na forum, większośc to jest k*rwa kpina z naszego gatunku, zero myślenia. Zero (Bez obrazy jeżeli jakiś idiota to przeczyta, ale taka prawda).

kryszti

Nie zmienia to faktu ze zdania nie zmienię:D
Co by najgorszego się nie zjawiło.. co by się nie dzialo..to uwazam ze najgorszym czlowiekiem jakim mozna się stac to wlasnie niewrazliwym na nic bucem ;] Bo moze w teorii tacy ludzie są szczęśliwi.. a po x latach budzą się zw rozpaczy ,ze tak naprawdę nic nie osiągnęli,nikomu nie pomogli..tylko widzieli czubek wlasnego nosa.
Byc moze duzo dobrych rzeczy ginie,czlowiek w koncu potrafi wiele zniszczyc co pokazał niejednokrotnie..ale dla ludzi tych co mająrozum,co widzą... warto warto zyc,bo czlowiek potrafi stworzyc cos pieknego rowniez..

Nie jest latwo byc dobrym w dzisiejszym swiecie..o wiele latwiej byc zlym..
I tak uwazam,ze pewne cechy powinny byc rozwijane,takie cos jak wlasnie wrazliwosc.Trzeba tylko pozwolic jej dojrzewac i ją chronic,jak i inne cechy charakteru ;] Czlowiek im bardziej wzrasta,tym się uczy.. co moze w pracy,w domu wszędzie..Ale wyzbywanie się pieknych cech i robienie z siebie glupka...

Tak myslac o niebie i o tym co na gorze.. jakby ktos mnie zapytal- co zrobiles dla innych?
Osoba niewrazliwa nie odpowie nic.. Nic nie widziala,nic nie slyszala..
a mozna tez zadac pytanie drugie-co zrobiles zeby probowac zmienic ten brak wrazliwosci?

Najlatwiej byc durniem i glupkiem. Tylko jakie ktos ma ambicje zeby tylko takim czlowiekiem pozostac :)?

ocenił(a) film na 8
radyjko_15

No dobra, ale spójrz jasno. Żyjesz krótko. Warto by było pomyśleć o sobie. Choć oczywiście te cechy są dobre, ale musza mieć szansę zaistnieć. Jeżeli ktoś ma pecha w życiu, mogą się one obrócić przeciwko niemu. A sama wrażliwość, beż świadomości, nie jest aż tak autodestrukcyjna, chociaż można się narazić na destrukcję w wykonaniu innych ludzi.
Główne co człowiek potrafi to niszczyć. I udawać, by przetrwać.
Dobro i zło... spójrzmy na nasze społeczeństwo, tu chodzi o zaadaptowanie się to bezlitosnych warunków swoistej gry. A co do pracy, to większość w Polsce jest wyniszczająca, nie wiem czy to nasza mentalność, czy co, że zajeżdzamy się jak szmaty. Rząd okrada pracodawców, a pracodawcy pracowników... wiec nic tylko pozostaje kraść. I powiem szczerze, że podziwiam ludzi którzy potrafią zrobić skok, bez zabijania, tak by ustawić się na całe życie. System może cię co najwyżej wydymać.
O jakim niebie, bądźmy poważni :) Żaden człowiek nie pojmuje takich rzeczy i nie wie co jest po śmierci. Może Bóg zapyta co zrobiliśmy dla siebie... prawie wszyscy zamilkną.
Zmienić brak wrażliwości? Przecież ja go pożądam.
Jak ktoś jest idiotą to nie zauważa problemów, najgorzej ma osoba taka jak ja która bierze udział w tym marszu żywych trupów chociaz jest świadoma.

kryszti

Jak pomagam innym to jestem szczęśliwa i czuję się wtedy nspełnioną osobą. Kluczem do szczęścia i zycia nie jest skupianie się na zadnych systemach i na tym kto co i jak ;] Trzeba się starać na tyle wszędzie na ile mozna będąc uczciwym wobec siebie. Skupiasz sie na tym na co nie masz wplywu, i co Ci to daje? Niewiele. Budujesz w sobie opozycję w kwestii szczęścia i wstawiasz w hierarchię rzeczy, których nie osiągniesz (zapewne). Zejdz trochę nizej,ciesz się tym co masz a będzie Ci nieco lzej na sercu,zamiast wlasnie nienawidzic kogokolwiek... bo to tak naprawdę niszczy Ciebie..tylko po co :)?
a do tego bądźmy uczciwi - ludzie robiący skoki są nieuczciwi wobec innych ludzi (np moze byc sytuacja ze niektórzy nie dostaną wypłaty z tytułu napadu albo ogłoszą upadłość- uwazasz ze to fair okradac biednych uczciwych ludzi co pracują na pensję?). Mogę pogratulować takim osobom odwagi, ale zyją za cudze pieniądze.Co z tego,ze nikomu nie zrobili krzywdy.. Zresztą niejeden uczciwy chce tylko okrasc a potem sprawy się komplikują..
Więc nie uwazam ze jest tu jakikolwiek argument do podziwiania takiego towarzystwa. Jak wymagasz uczciwosci od ludzi (lub czegokolwiek) to zacznij od siebie. Przynajmniej sobie nie będziesz mial nic do zarzucenia ;)

Udanego wekendu :)

użytkownik usunięty
kryszti

,,Rząd okrada pracodawców, a pracodawcy pracowników... wiec nic tylko pozostaje kraść.'' Jedna z najgłupszych wypowiedzi jakie przeczytałem na tym portalu. I ty się masz za wrażliwego inteligenta? Rząd be, świat be, ludzie be. Taki nihilizm to nie jest zdrowe i inteligentne podejście, jak nie chcesz być wrakiem jak to określasz zacznij zmieniać swoje życie, zacznij od siebie. Nie patrz na innych, co cię powinno obchodzić czy ktoś tam kogoś okrada? Ważne, że ty nie okradasz nikogo.

Bierzesz udział w marszu żywych trupów, tak? No, ale jesteś świadomy i oświecony, prowadź więc nas, zagubione owieczki, Mojżeszu. Nie wiem w jaką matnię się zaplątałeś, ale gdzieś po drodze i szacunek do ludzi zgubiłeś, jak chcesz się bawić w pustelnika i anty-systemowca to nikt cię na siłę w Polsce nie trzyma, ucieknij na jakieś zapomnienie ziemie Sybiru, będziesz sobie żył spokojnie, łowiąc ryby i spacerując po lesie, z dala od ludzi, rządu, podatków, systemu.

ocenił(a) film na 8

Twoja też może pretendować do miana debilizmu roku, nie rozumie czemu uznałeś, że napisanie tego do mnie jest lepsze niż przemilczenie tych niezbyt lotnych myśli :) Czy ja mam się za wrażliwego inteligenta? Oczywiście, że nie.

ocenił(a) film na 8

Dobrze, że już wyrosłem z internetowych kłótni, kiedyś bym się przejął twoją głupotą. Szacunek do ludzi? Za co? Z jakiego powodu? Czy ludzie szanują cokolwiek, poza tym co nie jest im nakazane? A to, że nikogo nie okradam jest ważne, ponieważ powinienem to robić, tak jak robią to najsprytniejsi w tej miejskiej dziczy. Złote rady możesz zachować do siebie, masz rację, że jestem głupi, ale wyobraź sobie, że ty mądrzejszy nie jesteś, chyba, że postanowiłeś tego nie zaprezentować. Poza tym cała moja pisanina rzadko jest na poważnie i często nie mówi o mnie... no zobacz a jednak przejąłem się twoim ograniczeniem... tak to jest gdy ktoś próbuje oświecić mnie stekiem truizmów.

użytkownik usunięty
kryszti

Żywy trup w matni, który broni swoje ego? Coś kręcisz kabanie, chyba zgrywasz ofiarę na filmwebie, a prywatnie jesteś jakimś człowiekiem sukcesu znudzonym krawaciarzami, którzy otaczają cię na co dzień w korpo?

Ty też mogłeś zignorować moją denną paplaninę.

ocenił(a) film na 8

Nie mam ego napędza mnie nienawiść do ludzi, mam też swoje zdanie, rozumiem, że nie chciało ci się czytać mojego bloga, bo za dużo tam spamu, ale gdybyś poczytał to zrozumiałbyś konwencję... może. Moja osoba jest tam najmniej istotna, moim zamiarem jest coś przekazać między żartobliwymi wierszami... z resztą nieważne, ty chyba zgrywasz idiotę, ale patrząc po filmach aż tak głupi być nie możesz, może pewnych rzeczy nie chcesz dostrzeć nie wiem. Ale jeżeli twoją miarą sukcesu jest wysokie stanowisko w korpo, to sam jesteś żywym trupem... z resztą jak jakieś 95 % ludzkości. Nie lubię gdy ktoś mnie lubi, wolę gdy mnie rozumie...

użytkownik usunięty
kryszti

Pierwsze zdanie, i takie synkretyzmy, nie masz ego, ale posiadasz SWOJE zdanie.

Nie możesz się wyzbyć ego, wraz z superego to części ciebie, twoje ,,ja'' które sprawia, że jesteś w ogóle człowiekiem i możesz pisać na forum. Noworodki nie mają wykształconego ja, dopiero z czasem kształtują świadomość, że są odseparowaną od otoczenia jednostką, podejrzewam, że wczoraj też się nie urodziłeś :)

Nie czytałem wszystkiego, co pisałeś wcześniej, raczej tak się niekulturalnie wpieprzyłem między wódkę, a zakąskę, więc być może kontekstu i twojego sposobu myślenia nie wyczułem do końca.

użytkownik usunięty
kryszti

Właściwie to Cię nawet polubiłem, kurcze. Ten kto docenia Silent Hill, nie może być złym człowiekiem.

kryszti

Ps: Niektorymi osobami nie warto się przejmować :D całkowicie;p kiedys też się przejmowalam tylko co to da :D?Ale to prawda,ze liczyc u wiekszosci na jakiekolwiek chęci i ambicje.... ale coz :D skoro fanow Kim Kardashian nie brakuje... nie mam pytań :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones