PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861204}

Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa

Shin Evangelion Gekijō-ban :||
7,4 1 071
ocen
7,4 10 1 1071
Evangelion: 3.0 1.0 Od nowa
powrót do forum filmu Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa

Wiele osób twierdzi, że serial i wcześniejsze filmy kinowe były lepsze. Jeśli chodzi o klimat, to ciężko się nie zgodzić, że był na pewno gęstszy, ale czy to lepiej? Moim zdaniem nie. Właśnie ta odświeżona seria filmów przemawia do mnie o wiele bardziej. W nowej wersji autor znalazł balans pomiędzy i ciężkim klimatem, akcją, fabułą i postaciami, czego brakowało mi w starej odsłonie. Chociaż wiem, że pierwowzór nie miał skupiać się na akcji czy budowaniu świata, tylko na emocjach, to nowe filmy tylko lekko obniżając ten aspekt emocjonalny świetnie wkomponowały nowe elementy, które pasowały do tej wersji, właśnie dzięki luźniejszemu podejściu. Moim zdaniem wyszło to świetnie i teraz historia jest dużo ciekawsza na wielu płaszczyznach, a stary klimat i tak pozostał i chociaż wcześniej nie byłem wielkim fanem NGE, to nowe filmy poleciłbym z czystym sumieniem każdemu kto lubi głębsze historie i wszystkim ludziom, którzy ogólnie lubią anime. Na prawdę warto dać tym filmom szanse.

ocenił(a) film na 6
sector152

Jestem świeżo po seansie, i powiem tylko tyle, jeśli ktoś jest zainteresowany zapoznaniem się z Evangelionem, to koniecznie musi zacząć od oryginalnego serialu i kinowego zakończenia, w przerwie między nimi przewertować sobie troszeczkę internetu odnośnie przeszłości autora.
Rebuildy to tylko dodatek, i to delikatnie mówiąc nie obowiązkowy :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones