film

Ćma barowa

Barfly
1987
1 godz. 37 min.
7,3 12 649
ocen
7,3 10 1 12649
7,1 9
ocen krytyków
Spędzający dnie w barach alkoholik Henry poznaje Wandę, która również jest uzależniona. Zaczyna ich łączyć uczucie. więcej mniej
Ćma barowa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Poeta i alkoholik Henry Chinaski (Mickey Rourke) spędza większość swojego życia w barach, upijając się co noc. Pewnego dnia spotyka Wandę (Faye Dunaway), również alkoholiczkę i zakochuje się w niej. Wanda różni się od poprzednich dziewczyn Henry'ego, mężczyzna jest w stanie dostrzec jej piękno, które zniszczyło pijaństwo. BohaterowiePoeta i alkoholik Henry Chinaski (Mickey Rourke) spędza większość swojego życia w barach, upijając się co noc. Pewnego dnia spotyka Wandę (Faye Dunaway), również alkoholiczkę i zakochuje się w niej. Wanda różni się od poprzednich dziewczyn Henry'ego, mężczyzna jest w stanie dostrzec jej piękno, które zniszczyło pijaństwo. Bohaterowie poznają Tully Sorenson (Alice Krige), która postanawia wydać wiersze Henry'ego. Henry szybko zdobywa popularność, jednak czy potrafi prowadzić życie poza barem?

boxoffice
$3 221 568 w USA
budżet
$3 000 000
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Cannon Films Inc. / Cannon International / Golan-Globus Productions / więcej
tytuł oryg.
Barfly
inne tytuły
Charles Bukowski chciał, by rolę Henry'ego Chinaskiego zagrał Sean Penn, lecz ten nalegał, aby reżyserem filmu został Dennis Hopper. Bukowski zdecydował się jednak powierzyć reżyserię filmu w ręce Barbeta Schoedera.
Helen Hunt była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Tully Sorenson.
Mało brakowało, a film nie zostałby dokończony z powodu kłopotów finansowych firmy producenckiej "Cannon films". Producent filmu - Fred Fuchs - zainteresował i włączył do produkcji swojego przyjaciela Francisa Forda Coppolę, co pozwoliło ukończyć film.
Barbet Schroeder i Charles Bukowski zapraszają widzów na spływ rwącymi potokami taniej whisky, połączony z podziwianiem malowniczych krajobrazów marginesu społecznego. Organizują wycieczkę po zadymionych nocnych barach, brudnych spelunach oraz zdewastowanych i obskurnych dziurach potocznie nazywanych "tanimi mieszkaniami". Pokazują krwawe bójki na tyłach baru, nędzę, rozpacz, poczucie bezsensu i życie na krawędzi egzystencji. Opowiadają historię człowieka uzależnionego od własnego szaleństwa. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych