PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 855
ocen
7,0 10 1 216855
5,7 26
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Absurdy w filmie

ocenił(a) film na 8

Jestem świeżo po seansie. Film uważam za bardzo dobry, jednak dostrzegłem parę głupich absurdów:
Skoro mogą się teleportować, dlaczego główny bohater płynie statkiem z Anglii do Ameryki?
Szef baru (karlowaty skrzat) wkłada do i wyciąga z ust niepalące się, w połowie wypalone cygaro.
Potwór roznosi pół miasta w pył, a umierają tylko dwie osoby.
Zamiast krwi mamy jakieś magiczne pajęczynki na twarzy.
W scenie z krzesłem lewitujacej nad kwasem bohaterka posiadająca zdolność teleportacji nie potrafi doskoczyc do podłogi
Nosorożec zapładniający rogiem, czerwona ognista sperma znajdująca się w głowie. Po przypadkowym zapłodnieniu drzewa, pień spala się i drzewo przewraca się. Ciekawe co dzieje się z pochwą nosorożycy po zapłodnieniu takim ognistym nasieniem.

Tak wiem że to film dla dzieci i niektóre rzeczy musiały zostać uproszczone, żeby film mieścił się w danej kategorii wiekowej. Dostrzegliście coś jeszcze?

ocenił(a) film na 8
bbksk

Teleportacja ma ograniczony zasięg (nawet Voldemort nie mógł teleportować się od razu do anglii gdy był po za granicą)
Główna bohaterka nie miała wtedy różdzki.

ocenił(a) film na 5
bbksk

To że wypaliło pień drzewa nie znaczy od razu że wypala wnętrzności i organy swojego własnego gatunku. Po za tym skąd wiesz jak wyglądają narządy rozrodcze takiego zwierzęcia? :P

bbksk

Jedyny punkt, z którym się zgadzam to z pyłem, który roznosi pół miasta i ginie tak mało osób. Szczególnie w scenie, gdzie dosłownie WPIER***** SIĘ w grupę blokujących policjantów ;)

Reszta raczej do "logicznego" wytłumaczenia, gdzie logika mocno oparta byłaby o świat przedstawiony.

ocenił(a) film na 7
bbksk

Ta nosorożyca była dziewczynką :) I to wybuchające coś to raczej jakaś metoda obrony gatunkowej, jak jad u węży czy coś.

Wolfhearted

To nawet nie był nosorożec tylko buchorożec. Założyciel tego wątku powinien chyba o nim pierwsze poczytać, a potem pisać głupoty ;)

ocenił(a) film na 8
bbksk

Nosorożec zapładniający rogiem? Skąd w ogóle pomysł że róg u buchorożca służy do zapładniania? Poza tym jak wcześniej ktoś zauważył, to była samica.
"Szef baru" palący cygaro to był goblin a nie skrzat.
Magiczne pajęczynki zamiast krwi. A dlaczego w ogóle miałaby być krew? Avada Kedavra na przykład nie zostawia żadnych śladów, a widocznie Obskurus zabija w taki właśnie charakterystyczny dla siebie sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones