PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125992}

Fellini: jestem wielkim kłamcą

Fellini: Je suis un grand menteur
7,1 47
ocen
7,1 10 1 47
Fellini: jestem wielkim kłamcą
powrót do forum filmu Fellini: jestem wielkim kłamcą

Fellini jest tytułowym wielkim kłamcą - po części każdy twórca nim jest. Dokument składa się głównie z wypowiedzi Mistrza, które dotyczą nie tylko jego filmów, ale również, a może i przede wszystkim procesu tworzenia, wolności artystycznej, inspiracji,. a także śmierci. Przeplatane są wypowiedziami osób, które z Fellinim miały okazję pracować i tu najbardziej cenne wydają mi się uwagi producenta, a także anglojęzycznych aktorów. Sutherland jest z początku dość krytyczny i nie są to same hymny pochwalne na cześć mistrza, co tym bardziej podnosi wartość tych wypowiedzi.

Dla fanów Felliniego nie lada gratka - kilka wyciętych scen oraz kilka scen gdzie możemy podejrzeć rozmowy Felliniego z aktorami oraz jego aktywność w obliczu każdej ze scen.

Warto. Dla miłośników kina Felliniego to pozycja obowiązkowa, dla tych, którzy kino Felliniego znają jedynie z tych ważniejszych filmów - to ciągle bardzo interesująca i ciekawa pozycja, natomiast dla tych, którzy Felliniego dobrze nie znają, ale sami coś tworzą i o procesie tworzenia lubią słuchać - to również film, który przypadnie im do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones