Fernando

Ferdinand

2017 1 godz. 46 min.
7,0 21 221
ocen
7,0 10 21221
5 518
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":718863,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ferdinand-2017-718863/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Fernando
 • pjontkamorsie ocenił(a) ten film na: 8

  Tak naprawdę ta animacja, jest bardzo smutna. Tak właśnie traktuje się byki w Hiszpanii. Może dziecko tego nie zrozumie i po prostu będzie podziwiać byczka i jego przygody, ale dorosły człowiek spokojnie może odebrać tę historię, jako dramat. Wzruszający i smutny, myślę, że warto obejrzeć, ale jeżeli ktoś ma duże serce dla zwierząt, to nie będzie to do końca przyjemny film.

 • pjontkamorsie I ta muzyka w zwiastunie... https://youtu.be/f4qoLq6LL-s?t=72

 • applellinge ocenił(a) ten film na: 9

  pjontkamorsie Ale chodzi właśnie o to, żeby pokazać dzieciom trochę prawdy. Wiadomo, podać ją w sposób nie tak bardzo brutalny ale jednak. Po to są bajki, zawsze ich rolą było nauczanie i prawienie morałów. no bo po co innego ta wyprawa do rzeźni? To ewidentne ukazanie, że byk tak czy inaczej jest tylko mięsem armatnim?
  Mam ogromne serce do zwierząt i właśnie dlatego pochwalam takie produkcje, już autor książki zapewne miał taki zamiar- pokazać ludziom że jest to okrutne. Dalej nie rozumiem czemu nie zabronili walk byków w Hiszpanii- ponoć już nie jeden o to wnosił.

 • applellinge ocenił(a) ten film na: 9

  pjontkamorsie i jeszcze jedno- jezeli chcemy by spoleczenstwo bylo wrazliwe na cierpienie zwierzat to powinnismy szczegolnie uczyć o tym dzieci, jezeli dziecko od malego jest uczone milosci do zwierzat i prawdy o tym jak czesto sa one traktowane, to wyrosnie na czlowieka, który nie przejdzie obojętnie obok krzywdzonych stworzen. Dzięki takiemu zabiegowi może wszczepimy przyszłym pokoleniom to czego naszemu brakuje

 • Olaf_Ragnarson ocenił(a) ten film na: 7

  pjontkamorsie Dzięki takim bajkom ktoś ma szanse dowiedzieć się o jakimś temacie.
  Ba, ma szanse dowiedzieć się że temat był już jakoś poruszany równo 80 lat temu.

  applellinge bardzo dobrze napisane.