PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718863}

Fernando

Ferdinand
7,0 23 053
oceny
7,0 10 1 23053
5,8 5
ocen krytyków
Fernando
powrót do forum filmu Fernando
 • pjontkamorsie ocenił(a) ten film na: 8

  Tak naprawdę ta animacja, jest bardzo smutna. Tak właśnie traktuje się byki w Hiszpanii. Może dziecko tego nie zrozumie i po prostu będzie podziwiać byczka i jego przygody, ale dorosły człowiek spokojnie może odebrać tę historię, jako dramat. Wzruszający i smutny, myślę, że warto obejrzeć, ale jeżeli ktoś ma duże serce dla zwierząt, to nie będzie to do końca przyjemny film.

 • pjontkamorsie I ta muzyka w zwiastunie... https://youtu.be/f4qoLq6LL-s?t=72

 • applellinge ocenił(a) ten film na: 9

  pjontkamorsie Ale chodzi właśnie o to, żeby pokazać dzieciom trochę prawdy. Wiadomo, podać ją w sposób nie tak bardzo brutalny ale jednak. Po to są bajki, zawsze ich rolą było nauczanie i prawienie morałów. no bo po co innego ta wyprawa do rzeźni? To ewidentne ukazanie, że byk tak czy inaczej jest tylko mięsem armatnim?
  Mam ogromne serce do zwierząt i właśnie dlatego pochwalam takie produkcje, już autor książki zapewne miał taki zamiar- pokazać ludziom że jest to okrutne. Dalej nie rozumiem czemu nie zabronili walk byków w Hiszpanii- ponoć już nie jeden o to wnosił.

 • applellinge ocenił(a) ten film na: 9

  pjontkamorsie i jeszcze jedno- jezeli chcemy by spoleczenstwo bylo wrazliwe na cierpienie zwierzat to powinnismy szczegolnie uczyć o tym dzieci, jezeli dziecko od malego jest uczone milosci do zwierzat i prawdy o tym jak czesto sa one traktowane, to wyrosnie na czlowieka, który nie przejdzie obojętnie obok krzywdzonych stworzen. Dzięki takiemu zabiegowi może wszczepimy przyszłym pokoleniom to czego naszemu brakuje

 • Olaf_Ragnarson ocenił(a) ten film na: 7

  pjontkamorsie Dzięki takim bajkom ktoś ma szanse dowiedzieć się o jakimś temacie.
  Ba, ma szanse dowiedzieć się że temat był już jakoś poruszany równo 80 lat temu.

  applellinge bardzo dobrze napisane.

 • staluuus_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

  pjontkamorsie Padłem jak to przeczytałem, tego typu komentarze bądź wpisy pokazują tak naprawdę dziecinność autora wypowiedzi... Najsmutniejsze jest to, że takie osoby nad zwierzętami będą płakać, chuchać, dmuchać, wszystko robić, aby włos z głowy mu nie spadł, a człowiekowi są w stanie tak nakopać w tyłek i śmiać się z jego, boleści, trudu życia, z jego biedy, choroby i mu nie pomogą... BA! Nawet będą wytykać mu palcami jaki to on jest przy wszystkich. To już nie jest wkurzające, ale po prostu bardzo przykre, że traktuje się zwierzęta lepiej od ludzi...

 • Ogrodniczek2 ocenił(a) ten film na: 6

  staluuus_filmweb Przykry to jest twój wpis. Nie będę się nadmiernie produkować tylko dodam, że jak ktoś nie szanuje zwierząt to tym bardziej nie będzie szanował innych ludzi i taka jest prawda.