PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711953}
4,4 851
ocen
4,4 10 1 851
Find Me
powrót do forum filmu Find Me

ZAKOŃCZENIE

ocenił(a) film na 6

Mógłby mi ktoś napisać o co chodziło w końcówce???

ocenił(a) film na 5
Daniela_Lujan_87

Siostra bliźniaczka wcieliła się w naszą bohaterkę, zajęła jej miejsce. Jak sama mówiła, "Teraz twoja kolej by się schować". A więc nasza bohaterka zostałą uwięziona w domu.

ocenił(a) film na 8
Verrika

Lubię takie filmy co nie do końca mają wyjaśnione zkończenie i przyczyny powstania niektórych wątków, chyba dlatego że potem z ciekawości próbuję je rozwikłać.. no ale niestety w tym wypadku zastanawia mnie, dlaczego ta dziewczynka była taka duża i siedziała tam na krześle juz przykryta materiałem, czyzby ten psychol Johnson ja tam przetrzymywał aż do śmierci? i czemu atakowała siostrę skoro to nie była jej wina, ona jej szukała ale że ktoś przyczynił się do jej zaginięcia to juz inna sprawa, i jeszcze jedno- dziwi mnie fakt, że przez tyle lat jakoś nie było słychu o niej a teraz jak siostra wróciła do miasteczka, to okazało się że akurat zamieszkałą w domu gdzie jej siostra byłą przetrzymywana, dziwny zbieg okoliczności.. na dodatek zabiła koleżankę, duch ? to najlepsze.. odkąd duchy maja taka moc, i sama wcieliła się w postać siostry. trochę to taka thrillerokomedia.. chociaż oglądając bałam się, bo ja zawsze się boję, ale niektóre sceny nieźle ubarwione zostały.

ocenił(a) film na 5
nelly_85_2

Po kolei. Do powrotu w rodzinne strony namówił ją mąż. Emily sama mówi koleżance, która dopytuje, czemu akurat ten dom, że tak naprawdę początkowo z ogłoszeń wybrali inny dom, na tej samej ulicy, ale jak przyjechali go obejrzeć "od razu zakochała się" w tym konkretnym domu, więc złożyli na niego ofertę - innymi słowy najprawdopodobniej duch siostry przywołał Emily do siebie.

Była duża, bo nie była dziewczynką. Psychol ją porwał, trzymał sobie w piwnicy i robił z nią co chciał (widać, jak schodzi trzymając jakiś bicz czy coś w ręce w jednej z retrospekcji) przez nie wiadomo jak długo, ale na tyle długo, że siostra zdążyła dorosnąć. Sąsiad mówił, że przed wyprowadzką gość zrobił gruntowny remont - w tym "wybudował" ściankę ukrywającą zejście do piwnicy (i to jest wg mnie jedyny komiczny element w całej historii - gość ma salę tortur w piwnicy i zatyka ją gipsową płytą, którą byle kopnięcie tak naprawdę rozwali? Hah. No ale musiało tak być, bo inaczej Emily sama by się nie dokopała przez mur pewnie do powrotu męża, a tego jak widać potem, wymagała fabuła).

Co do tego, czemu ją atakowała i że to nie była jej wina - poprzez lata prawdopodobnych tortur i wykorzystywania seksualnego, musiała zwalić winę na kogoś. Bawiły się w chowanego, rolą Emily było znaleźć siostrę, ale tak zadania nie wykonała. Siostra cały czas czekała na ratunek, że ktoś ją wybawi, że Emily ją w końcu znajdzie. Poza tym, umarła w cierpieniu i złości - z okropnej śmierci zazwyczaj tworzą się duchy mściwe i złe, nawet jeśli taka na początku nie była, to taka się stało. No i miała za złe, że siostra miała normalne życie, a ona siedziała w tej piwnicy, dlatego przejęła jej ciało.

Śmierć koleżanki - praktycznie w każdym filmie duchy mają możliwości poruszania obiektami fizycznymi, przesuwają rzeczy, psują, rzucają ludźmi o ściany, no i zabijają. Można powiedzieć, w realiach filmowych mordercze duchy, to akurat norma :P

Co do zakończenia, ono jest wyjaśnione do końca wg mnie, bez pola do dyskusji ;) Gdybyś coś takiego przeżyła, jak Emily, to nie uśmiechała byś się tak z zadowoleniem w ostatniej scenie i nie pominęłabyś faktu zamordowanej przyjaciółki wiszącej pod prysznicem ;) A siostra Emily nie chciała, by mąż wracał z nią do domu, dlatego nic nie powiedziała, tylko się uśmiechała do siebie, że udało jej się uwolnić - przejąć ciało siostry. Nie podoba mi się jednak w tego typu filmach, że tak naprawdę kończą się głupio - w sensie, co z martwą koleżanką, jak "Emily" i Tim mieliby wyjaśnić fakt dwóch trupów w swoim domu (ok, stary trup można wyjaśnić, że jest sprawką starego gościa, ale świeży trup? Nie lubię takich luk :/

ocenił(a) film na 5
Hydeist

Wszystko genialnie opisałaś. Ale w ostatnim ujęciu widać, że ścianka, która był rozbita ponownie jest cała. Czyli dom zatrzymał dla siebie "prawdę". (tak wg mnie)

ocenił(a) film na 5
wmbco

O widzisz, akurat na to kompletnie nie zwróciłam uwagi! Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones